Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

Znalezienie złotego środka na walkę z chorobą lokomocyjną stanie się dużo łatwiejsze, jeśli zastosujecie kilka prostych i sprawdzonych rad, zapewniając wszystkim komfortową podróż. Cierpliwe wysłuchanie oraz próba zrozumienia dzieci, w nowych dla nich, kłopotliwych warunkach odegra rolę pierwszoplanową w walce z chorobą lokomocyjną!

Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

Miejsce podróżowania - środki transportu a choroba lokomocyjna

Priorytetem będzie także optymalna opieka nad dzieckiem, która zapewni mu bezpieczne dotarcie do celu. Istotny jest dobór odpowiedniego środka transportu oraz dopasowanie miejsca wewnątrz. Podróżując samochodem warto pamiętać o właściwym ustawieniu fotelika oraz jego wysokości.

Walka z chorobą lokomocyjną w samochodzie

Dzieci powinny zawsze siedzieć przodem do kierunku jazdy oraz w miarę możliwości mieć na widoku horyzont, ponieważ obraz migających za oknem drzew, zabudowań i aut wzmaga mdłości. Warto poświęcić czas na krótkie, ale częste postoje oraz relaksujące spacery na świeżym powietrzu.

Jakie są objawy białaczki?

Wybór trasy przejazdu również nie pozostaje bez znaczenia. Proste drogi szybkiego ruchu będą z pewnością korzystniejszym rozwiązaniem niż gwałtowna jazda po krętych i wąskich drogach.

Na pokładzie statku i samolotu - jak walczyć z chorobą lokomocyjną?

Decydując się na wakacyjny rejs statkiem wybierzcie miejsca położone na środkowej części pokładu, omijając te na dziobie lub rufie, gdzie turbulencje bywają najbardziej odczuwalne.

W samolocie poproście o miejsca nad skrzydłem oraz w miarę możliwości ułóżcie dziecko do snu na rozłożonym fotelu.

Polecamy: Jak się bawić z dzieckiem w deszczowe dni?

Co jeść w podróży, aby złagodzić skutki choroby lokomocyjnej

Odpowiednia dieta w czasie podróży ma również istotne znaczenie, chroniąc przed lokomocyjnymi kłopotami. Lekka przekąska bezpośrednio przed wyruszeniem w drogę jest nawet wskazana. Dzięki niej nie dopuścisz do nadmiernych skurczów żołądka prowadzących do mdłości. Nie są natomiast zalecane przekąski mocno solone oraz przesadnie słodkie, a także ciężkie i tłuste potrawy.

Znakomicie sprawdzają się owoce – zwłaszcza banany, jabłka oraz winogrona. Nie możecie zapomnieć o zapasach wody niegazowanej, która będzie niezbędna w razie nagłych wymiotów i odwodnienia organizmu. 

Zobacz  także: Etapy wzbogacania diety

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)