POLECAMY

Długość szyjki macicy w 33. tygodniu

Jestem z czwartym dzieckiem w 33. tygodniu ciąży. Będąc u lekarza w 30. tygodniu dowiedziałam się, że szyjka macicy ma 3,1 cm.

Długośc szyjki macicy w 33. tygodniu

Jestem z czwartym dzieckiem w 33. tygodniu ciąży. Będąc u lekarza w 30. tygodniu dowiedziałam się, że szyjka macicy ma 3,1 cm. Teraz mając 33. tydzień szyjka macicy ma 1,5 cm. Czy to oznacza, że synek chce już wyjść na świat? Dodam, że dwie poprzednie ciąże zakończyły się cesarskim cięciem. Pierwsza bez żadnego skracania się szyjki a druga z rozwarciem na 4cm. Mam także skurcze. Czasami są słabsze a czasami silniejsze. Biorę aspargin i relanium.

Gosiaczek

Idealna długość szyjki macicy w ciąży, określana w usg to 38-42 mm. Jednak rzadko szyjka macicy ma te książkowe wymiary. Szyjka skraca się wraz z trwaniem ciąży. Oprócz długości (jej skrócenia) istotne jest też to czy ujście wewnętrzne szyjki macicy jest zamknięte. Poza tym u wieloródki kanał szyjki macicy jest niedomknięty a więc rozwarty na 0,5 -1 cm. Szyjka jest u pani skrócona jednak nie wspomina pani o rozwarciu.  Warto jednak więcej leżeć i odpoczywać. Bowiem skracanie się szyjki i twardnienia brzucha mogą grozić porodem przedwczesnym. Jeśli skurcze nasilałyby się należy skontaktować się z ginekologiem.

Zobacz:

Ryzyko związane ze skróconą szyjką macicy,

Bóle podbrzusza

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)