Zatkany nos i bóle podbrzusza

Przepraszam, że dręczę Panią pytaniami ale moja ciąża jest ciążą zagrożoną i stąd wiele wątpliwości. Obecnie jestem w 19 tygodniu ciąży. Zażywam: Relanium, Aspargin, No-spa forte, Asmag, Luteina dopochwowo.
/ 25.02.2008 12:41

Zatkany nos i bóle podbrzusza

Przepraszam, że dręczę Panią pytaniami ale moja ciąża jest ciążą zagrożoną i stąd wiele wątpliwości. Obecnie jestem w 19 tygodniu ciąży. Zażywam: Relanium, Aspargin, No-spa forte, Asmag, Luteina dopochwowo. Od 14 tygodnia ciąży miewam twardnienia brzucha i skurcze. A na ostatniej wizycie lekarz stwierdził skracającą się szyjkę macicy-na usg-21mm. Wczoraj wieczorem gdy leżałam dostałam parę dość bolesnych skurczy umiejscowionych na wysokości pępka tak od boków idących w dół a kolejne były umiejscowione już niżej. Oprócz tego miewam dość często bóle podbrzusza tak jakbym miała dostać okres. Chciałabym się dowiedzieć czy dobrze rozpoznałam, że były to skurcze związane z ciążą czy były to skurcze ale zupełnie nie związane z ciążą? Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ strasznie zapycha mi się nos i czy mogę bezpiecznie stosować jakieś kropelki do nosa?

Becia85

W przypadku skracającej się szyjki macicy wszelkie bóle podbrzusza przypominające te miesiączkowe i ciągnące w dół muszą być skonsultowane z ginekologiem. Podobnie gdy pojawiają się bóle krzyża w takiej sytuacji. Myślę, że powinna pani ponownie udać się do ginekologa. Dodatkowo w przypadku skracającej się szyjki macicy należy więcej przebywać w pozycji leżącej niż stojącej czy siedzącej. Stosowanie kropli do nosa musi być uzgodnione z lekarzem. Niektórzy zalecają Nasivin. W ciąży należy je stosować gdy przewidywane korzyści dla mamy przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Może pani spróbować stosować maść majerankową. Może pani stosować inhalacje np. z rumianku oraz sól morską w sprayu.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/06.04.2011 22:08
Przy artykułach przydałaby się data publikacji.