POLECAMY

Biała koszula to jeden z podstawowych elementów damskiej garderoby. Jak wybrać idealny model?

Biała koszula pasuje do wszystkiego!

Karolina Kalinowska / 2 miesiące temu

Biała koszula to jedno z podstawowych i najbardziej uniwersalnych ubrań w damskiej i męskiej garderobie. Ten element stroju jest odpowiedni na wielkiej wyjście, niezobowiązujące spotkanie z przyjaciółmi, a nawet wypad za miasto. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału będzie wykonana koszula, którą wybierzecie.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jaka jest historia koszuli, jak wybrać białą koszule i jak ja nosić, to koniecznie czytajcie dalej.

Biała koszula od podszewki

Krótka historia białej koszuli?

Pierwsze koszule pojawiły się już w czasach średniowiecznych. Początkowo był to ubiór w kształcie krzyża, uszyty z prostokątnych kawałków płótna i była używana jako bielizna, a przez ubogich, jako strój codzienny. 

Później krój koszuli zaczął się zmienić. Stał się bardziej ozdobny, ale nadal była traktowana jako element stroju znajdującego się pod ubrani. Dopiero od XX wieku jest to ubiór wierzchni (na początku głównie męski), który okrywał tułów i ręce.

Koszula swój prawdziwy rozkwit przeżyła w latach 90., gdy stała się jednym z podstawowych elementów ubioru bardzo dużej liczby kobiet. Klasyczną białą koszulę docenili już znacznie wcześnie ludzie związani ze światem mody - Coco Chanel czy choćby Yves Saint Laurent. Dla nich prawdziwie elegancką można było być jedynie w bluzce koszulowej i spódnicy. 

Obecnie można z czystym sumieniem powiedzieć, że biała koszulowa jest fundamentem mody basic, kultywującej minimalizm i klasykę. Pamiętacie, że elegancja, wynikająca z wyrafinowanej prostoty nigdy nie straci swoich fanów.

Krótkie spodenki - jakie będą modne w nadchodzących sezonach?

Jak wybrać białą koszulę?

Wybór odpowiedniej białej koszuli jest zazwyczaj determinowany przez jakość materiału i fason. Jednak warto pamiętać, że to nie są jedynie kryteria, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Bardzo ważny rodzaj bieli i kołnierzyka - jest blisko twarzy i ma ogromny wpływ na nasz wygląd.

Dla kobiet o letnim typie urody będzie idealna biel chudego mleka lub kredy, czyli delikatnie zszarzała - nieco przyblakła. Zima najlepiej będzie się prezentowała w śnieżnobiałej  koszuli, a wiosna doskonale wypadnie w kolorze kości słoniowej. Jesień znakomicie będzie się prezentowała w odcieniu szampańskim. 

Analiza kolorystyczna - sprawdź, jaki masz typ urody

Jak nosić białą koszulę?


fot: ONS/kolaż polki.pl

Już dawno udało się zerwać z przekonaniem, że biała koszula jest zarezerwowana jedynie na służbowe i oficjalne spotkania. Obecnie nosimy ja do wszystkiego, bo to chyba jeden z niewielu elementów garderoby, który w każdej stylizacji prezentuje się znakomicie.

Białą koszulę możecie nosić do spodni, spódnic i szortów. Naszym ulubionym zestawieniem są dobrze skrojone dżinsy, szpilki, biała koszula i delikatna złota biżuteria. Jednak równie często łączymy ją z delikatnie przecieranymi szortami, botkami w kowbojskim stylu i dużą torbą.

To jak będziecie stylizowały białą koszulę, zależy jedynie od waszej wyobraźni i upodobań.

Jak nosić białą koszulę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)