5 sposobów na elektryzujące się włosy

Elektryzujące się włosy są szczególnie uciążliwe zimą. Dlaczego właśnie wtedy tak nieestetycznie się puszą ? Jak temu zapobiegać? Znamy 5 sposobów!

5 sposobów na elektryzujące się włosy fot. Fotolia
Zimą nasze włosy są szczególnie narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne, które bezpośrednio powodują ich przesuszenie. W kontakcie z czapką, którą zakładamy i wkładamy nawet kilka razy dziennie, te suche włosy zaczynają się puszyć. Aby skutecznie zapobiegać elektryzowaniu się włosów, musimy działać kompleksowo, zaczynając od prawidłowej pielęgnacji włosów, a kończąc na ich odpowiedniej stylizacji.

1.Zacznij od właściwego mycia włosów

Pielęgnację włosów zacznij oczywiście od odpowiedniego mycia. Odpowiedniego tzn. dokładnego, który usunie wszystkie zanieczyszczenia zgromadzone na włosach. Pamiętaj przy tym o masażu skóry głowy, który poprawi krążenie krwi. Stosuj szampony, które nie obciążają włosów, a dobrze je nawilżają. Przywrócenie odpowiedniego poziomu nawodnienia włosa to podstawa w walce z elektryzowaniem! Po umyciu włosów możesz opłukać włosy w wodzie z odrobiną cytryny.

2.Na elektryzujące się włosy – odżywka

Każde mycie włosów zakończ nałożeniem odżywki. Wymiennie raz na tydzień możesz zastosować  maskę do włosów. Używaj kosmetyków, które wymagają spłukiwania, są najlepsze zimą. Włosy pod czapką mają i tak większą tendencję do przetłuszczania się, więc nie trzeba ich dodatkowo obciążać kosmetykami. Staraj się wybierać odżywki i maski, które mają za zadanie nawilżyć włosy.

3.Susz włosy, ale ich nie przesuszaj

Zimą trudniej zrezygnować z suszarki, co zrozumiałe. Pamiętaj jednak, aby używać ją w odpowiedni sposób. Najlepiej używać suszarki z funkcją jonizacji powietrza, która zapobiega puszeniu się włosów, zachowując ich naturalną wilgotność. Jeśli jednak takiej nie posiadasz, ogranicz suszenie włosów gorącym powietrzem. Lepiej poświęcić te 3 minuty więcej susząc włosy chłodnym powietrzem, niż później zmagać się z niekontrolowanym afro na głowie.

4.Stop plastikom

Odłóż na bok szczotki i grzebienie wykonane z plastiku – wzmagają elektryzowanie się włosów. Zimą sięgnij po drewniane szczotki z naturalnego włosia i grzebienie z szerokim rozstawem zębów z naturalnych surowców (drewno, masa rogowa).

5.Kosmetyki przeciw elektryzowaniu się włosów

Jeśli postępowałaś zgodnie z naszymi powyższymi wskazówkami, ten piąty punkt nie będzie ci potrzebny. Po kosmetyki przeciw elektryzowaniu się włosów sięgaj w ostateczności. Fryzjerskim patentem na poskromienie „latających” włosów jest delikatne spryskanie ich lakierem do włosów. Pomocne mogą okazać się także lekkie olejki do włosów oraz spraye wygładzające, które najpierw rozprowadzamy w dłoniach, a następnie przeciągamy nimi całą długość włosów zaczynając 10 centymetrów od ich nasady.

Pamiętajmy jednak, że kosmetyk zadziała tylko powierzchniowo. Kluczem pozostaje oczywiście właściwa pielęgnacja włosów. Przy dużym problemie z elektryzowaniem się włosów warto wybrać się do salonu fryzjerskiego na profesjonalny zabieg pielęgnacyjny, który intensywnie nawilży i odżywi włosy.

Zobacz też:

Jaką fryzurę wybrać na studniówkę 2017? Mamy dla was 5 najładniejszych propozycji
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 miesiące temu
Jonizacja świetnie działa na to! Odkąd zmieniłam suszarkę a nowa od Panasonic posiada tę właściwość to i włosy dużo mniej się elektryzują i wyglądam wreszcie jak człowiek bez żmudnych prób okiełznania włosów kosmetykami.