Ulubieni prezenterzy kobiet

W corocznym, europejskim badaniu preferencji widzów, organizowanym na zlecenie UPC, zostali wyłonieni zwycięzcy rankingu ulubionych prezenterów
/ 14.01.2010 10:30
Kuba Wojewódzki - najpopularniejszy prezenter rozrywkowy

Wśród prowadzących talk show na najwyższej pozycji znalazła się kobieta - Ewa Drzyzga. W kategorii „prezenter newsowy” pierwsze miejsce zajął Kamil Durczok. Prezenterem sportowym cieszącym się największą sympatią został Włodzimierz Szaranowicz. Najpopularniejsi prezenterzy w kategorii „rozrywka” ex aequo to Kuba Wojewódzki i Szymon Majewski.

Zdecydowaną większość laureatów tegorocznego rankingu można oglądać na antenie telewizji TVN, zatem wyniki ogólnopolskiego badania preferencji widzów 2009 to także jej sukces.

Kobiety stanowiły 50,3% pośród respondentów tegorocznego panelu, mężczyźni 49,7%.

Badanie, które zostało przeprowadzane na zlecenie UPC przez Research International już po raz szósty, odbyło się w okresie październik - grudzień 2009. Wzięło w nim udział w sumie 10.804 respondentów z czego w Polsce 1320. Badanie było realizowane w 10 krajach: Austria, Belgia, Czechy, Węgry, Irlandia, Holandia, Polska, Rumunia, Słowacja i Szwajcaria.