Tomasz Kammel krytykuje polskich celebrytów fot. ONS.pl

Tomasz Kammel krytykuje „naukowe” wypowiedzi celebrytów. „Tylko się kompromitujecie”

Tomasz Kammel ma już dość zabierania głosu w sprawach zdrowotnych przez innych celebrytów. W mocnym wpisie w mediach społecznościowych skomentował ich poczynania.
/ 29.05.2020 12:33
Tomasz Kammel krytykuje polskich celebrytów fot. ONS.pl

W trakcie pandemii koronawirusa tematy medyczne stały się numerem jeden w dyskusjach z rodziną, znajomymi i nie tylko. W mediach nie brakuje wypowiedzi celebrytów, którzy zabierają głos w sprawie sytuacji epidemiologicznej.

Niestety część z nich nie kieruje się zaleceniami lekarzy ani wiedzą naukową, a własną opinią. Głośno było już chociażby o sprawie Edyty Górniak wzywającej do debaty o szczepionkach ministra zdrowia, czy też o Wojciechu Brzozowskim, który uznał, że kasjerki są odporne na koronawirusa. Ich poczynania skrytykował w mediach społecznościowych Tomasz Kammel, który uznał, że celebryci nie powinni zabierać głosu w takich sprawach

Tomasz Kammel krytykuje pseudonaukowe wypowiedzi celebrytów

Do wszystkich znanych i cenionych za swe aktorstwo, pływanie, śpiewanie. Pamiętajcie, że skądkolwiek COVID się wziął, nie ma jeszcze na niego lekarstwa. Opowiadanie, że 250 tys. zgonów to nic, bo grypa zbiera większe żniwo, jest głupotą - rozpoczął swój wpis Kammel

Tomasz Kammel stanowczo podkreślił, że rozprzestrzenianie niesprawdzonych teorii spiskowych dotyczących koronawirusa może zagrozić innym osobom. Autorytet celebrytów może sprawić, że fani przestaną uważać i narażą się na niebezpieczeństwo zakażenia. 

Wprowadzacie degrengoladę, pożywkę dla pandemii strachu. Ludzie z obawy przed zakażeniem zaprzestają np. terapii nowotworowych i bez sensu umierają przedwcześnie. Albo z drugiej strony, jeśli szpitale zatkają się przez COVID, ‚bo przecież go nie ma’, będą umierać na chociażby zapalenie wyrostka, bo ich nigdzie nie przyjmą - dodał

Prezenter dobitnie wyjaśnił, że osoby znane nie powinny zabierać głosu w tematach, o których nie mają zbyt wielkiego podjęcia i odpowiedniego wykształcenia. 

Nikomu nie odbieram prawa głosu, ale proszę znanych z mediów. Zanim otworzycie usta, odpowiedzcie sobie sami czy macie naukową wiedzę, by zajmować stanowisko? Czy zanim opowiecie na forum o światowym spisku, odwiedzacie chociaż jedną stronę weryfikującą fake newsy? Bo jeśli tego nie robicie, kompromitujecie się na całej linii - czytamy we wpisie

Na koniec Kammel poprosił, by każdy zajmował się tym, co potrafi najlepiej i dbał o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych w tak trudnym dla wszystkich Polaków czasie. 

Kim jest Tomasz Kammel? 

Tomasz Kammel to jeden z najpopularniejszych prezenterów telewizyjnych i gospodarz wielu popularnych programów. Znany jest z prowadzenia takich formatów jak: „Randka w ciemno”, „Dzieciaki górą!”, „Pytanie na Śniadanie”, czy „Dance Dance Dance”. Był również konferansjerem podczas wielu festiwali w Polsce, takich jak m.in. Festiwal Jedynki, Sopot Festival czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Zobacz więcej wiadomości z życia gwiazd:
Anna Lewandowska na spacerze z Laurą w pięknym wózku za małą fortunę. Jaki to model?
Blanka Lipińska zdradza szczegóły swojej diety. "Wolę wyglądać, niż być najedzona"
Barbara Kurdej-Szatan mimo ciąży wraca na plan. Ruszają zdjęcia do kolejnych odcinków "M jak miłość"