Joanna Jabłczyńska fot. ONS

Tango z gwiazdami

Kroki do najbardziej zmysłowego z tańców prezentują zwycięzcy trzeciej edycji „Tańca z gwiazdami”, Aneta Piotrowska i Rafał Mroczek.
/ 23.04.2008 13:08
Joanna Jabłczyńska fot. ONS
Papież Pius X uznał ten taniec za wysoce szkodliwy dla moralności. Cesarz Niemiec zabronił go tańczyć swym gościom! Lekarze grozili jego amatorom chorobami serca! Ale miłośnicy tanga za nic mieli zakazy. W Argentynie uważane było za taniec typowo męski, w USA tańczono je sennie, a w Europie zmysłowo.

Krok po kroku

1. Figura krok-krok (walk-walk). Stopy w tangu stawiamy płasko, czyli całą podeszwą. Partnerka tańczy bardziej po prawej stronie tancerza. Oboje trzymają się prosto. Głowy uniesione w górę, w lewo. Całość tańczona wolno. On stawia lewą nogę w przód, ona prawą w tył. On prawą w przód, ona lewą w tył.
tango01.jpg

2. Łącznik (link). Tańczony szybko. Partner stawia lewą nogę w przód, potem prawą nogę w przód. I znów lewą nogę w przód, kończy małym krokiem prawą nogą w bok. Partnerka tańczy odwrotnie, stawia lewą nogę w bok i robi zwrot. Oboje wykonują energiczne ruchy głową, w prawo i w lewo.
tango01.jpg

3. Partner najpierw stawia lewą nogę w przód, potem stawia prawą i obraca się w prawo. Następnie lewą nogę stawia w bok i nieco w tył oraz przenosi ciężar ciała do przodu. Potem lewą nogę stawia w tył, prawą nogę w tył, lewą nogę w bok i dostawia prawą nogę do lewej. Partnerka wykonuje dokładnie te same ruchy, tylko odwrotnie.
tango01.jpg

Anna Grzelczak
Fot. Zoom, TVN