Książę Harry i Meghan Markle są spokrewnieni! Jak to możliwe?

Atmosfera przed królewskim ślubem robi się coraz bardziej gorąca! Księcia Harry'ego i jego przyszła żonę Meghan Markle łączą wspólni przodkowie - donoszą brytyjskie media.
Marta Kosakowska / 8 miesięcy temu
książę Harry, Meghan Markle fot. ONS

Informacja o tym, że książę Harry i Meghan Markle mogą być spokrewnieni obiegła media w październiku 2017 roku. Od tego czasu badacze szczegółowo analizowani drzewa genealogiczne przyszłych małżonków. Okazało się, że brytyjski książę i amerykańska aktorka mają wspólnych przodków.

Książę Harry jest synem księcia Karola i nieżyjącej księżnej Diany. Przeszedł na świat w Londynie w 1984 roku. Jego babcią jest królowa Elżbieta II, a dziadkiem - książę Filip. Książę Harry jest szóstą osobą w kolejce do brytyjskiego tronu.

Meghan Markle pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Urodziła się (1981 r.) i wychowała w Los Angeles. Jej rodzice to: Doria Loyce Ragland oraz Thomas Wayne Markle. Matka aktorki jest terapeutką oraz instruktorką jogi. Jest Afroamerykanką. Ojciec pracuje jako operator filmowy. Jego korzenie sięgają Holandii i Irlandii.

Książę Harry i Meghan Markle urodzili się i wychowali na dwóch kontynentach. Wśród ich bliskich krewnych próżno szukać więzów rodzinnych. Zatem, jak to możliwe, że badacze doszukali się u przyszłych małżonków wspólnych przodków?

Najważniejsze fakty o ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle

Pokrewieństwo księcia Harry'ego i Meghan Markle

Szczegółowe badania wykazały, że księcia Harry'ego i Meghan Markle łączy pokrewieństwo 18. stopnia. Wykazano, że para pochodzi od jednego z angielskich królów - Edwarda III Plantageneta (1312-1377). Ostatnimi wspólnymi przodkami Harry'ego i Meghan są Filip i Mary Wentworth. Meghan pochodzi od córki tej pary - Elżbiety. A Harry od ich syna - Henry'ego.

Rozważania na temat pokrewieństwa przyszłych małżonków są tylko teoretyczne. Badacze podkreślają, że w 18. pokoleniu wstecz każdy z nas ma ponad ćwierć miliona przodków. Oznacza to, że szansa na pokrewieństwo jest bardzo duża. Nawet jeśli dotyczy dużego kraju. W przypadku księcia Harry'ego i Meghan Markle sytuacja jest o tyle ciekawa, że w grę wchodzą dwa kontynenty i emigracja przodka w 12. stopnia.

Pokrewieństwo sięgające setek lat wstecz nie ogranicza możliwości zawierania związków małżeńskich. Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbędzie się 19 maja w kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor.

Źródło: wyborcza.pl

Przeczytaj:
Meghan Markle odchudza księcia Harry'ego przed ślubem! Są efekty?
„To będzie największy błąd rodziny królewskiej w historii” - brat Meghan Markle nakłania księcia Harry'ego do odwołania ślubu!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)