Zdrada małżeńska - po ilu latach w małżeństwie kobiety zdradzają? fot. Fotolia

Zdrada małżeńska - po ilu latach małżeństwa kobiety zdradzają?

Kiedy kobiety dopuszczają się zdrady małżeńskiej? Przedstawiamy wyniki badania! Koniecznie przeczytaj!
/ 17.01.2017 17:19
Zdrada małżeńska - po ilu latach w małżeństwie kobiety zdradzają? fot. Fotolia

Każda kobieta, która staje na ślubnym kobiercu, przyrzeka swojemu partnerowi dozgonną miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Niestety nie każda wywiązuje się z obietnicy danej przed ołtarzem... Po ilu latach wspólnego pożycia kobiety przestają być wierne swoim mężom? Z jakich powodów dopuszczają się zdrady małżeńskiej?

Victoria Milan, portal randkowy dla ludzi w związkach, którzy są zainteresowani nawiązaniem romansu, postanowił zebrać informacje na temat średniego czasu bycia w relacji partnerskiej, po którym kobiety decydują się na zrobienie skoku w bok. W badaniu wzięły udział panie w różnym wieku z wielu państw.

Jak wybaczyć zdradę?

Zdradzają młode Brytyjki i dojrzałe Węgierki

W jakim wieku kobiety najczęściej zdradzają? To zależy od kraju, z jakiego pochodzą. Czyżby nacja determinowała dochowanie wierności partnerowi?

W Wielkiej Brytanii większość zdradzających kobiet (30 procent) dopuściło się zdrady partnera w wieku od 25 do 29 lat, zaś w Finlandii tylko 15 procent niewiernych zmieściło się w tym przedziale wiekowym.

Podczas gdy w Wielkiej Brytanii młodsze kobiety zdradzały częściej, w innych krajach romansowanie było popularniejsze wśród dojrzałych kobiet.

W Hiszpanii kobiety najczęściej robią skok w bok w wieku od 40 do 44 lat. Na Węgrzech zaś najwięcej niewiernych jest w przedziale 45–49 lat.

Irlandki najwcześniej zaczynają szukać kochanków

Badanie ujawniło, że kobiety w różnych krajach szukają namiętności poza małżeństwem w zróżnicowanych odstępach czasowych od zamążpójścia.

W Europie państwo z najkrótszym odstępem czasowym pomiędzy zawarciem małżeństwa a nawiązaniem romansu to Irlandia, z wynikiem 3,6 lat, gdzie średnio małżeństwa zawierane są w wieku 30,8 lat.

Szwedzkie mężatki czekają 4,1 roku od ślubu, aż wymienią partnera na nowszy model.

Kobiety w Wielkiej Brytanii zdradzają zwykle po 4,4 latach małżeństwa.

W Stanach Zjednoczonych kobiety zaczynają romansować po 8,5 roku małżeństwa, a średni wiek to 35,5 roku.

Bardziej na północ, w Kanadzie, mężatki decydują się na zdradę po 6,7 latach (ze średnią wiekową 35,8 lat).

W Ameryce Południowej okazuje się, że kobiety zdradzają po 7,4 latach w wieku około 33,4 lat.

Kobiety z Południowej Afryki pozostawiają sobie 6,8 lat przerwy między ślubem a pierwszym kochankiem (zdradzają średnio w wieku 35,8 lat).

Na poziomie globalnym, średni wiek kobiet nawiązujących romans to 36,6 lat, podczas gdy małżeństwa zawierają w wieku 29 lat. To oznacza, że pozostają wierne partnerowi przez 7,6 lat.

"Biorąc pod uwagę kobiety z całego świata, okazuje się, że czas, po którym zaczynają one szukać kochanków to średnio 7-8 lat po ślubie” – podsumowuje Sigurd Vedal, założyciel Victoria Milan.

Nie taka zdrada małżeńska straszna, jak ją malują?

Powody, dla których kobiety postanawiają zrobić skok w bok, są różne. Według Sigurda Vedala jedną z przyczyn niewierności jest brak zainteresowania ze strony małżonka. Po kilku latach wspólnego pożycia mężczyźni nie poświęcają swoim partnerkom tyle uwagi co wcześniej. Kobiety, nawet jeśli nadal darzą uczuciem swoich mężów, nawiązują romans, ponieważ pragną doświadczyć nowych doznań. Zdarza się, że pary, które nie mogą spełnić swoich fantazji seksualnych z drugą połową, decydują się na życie w otwartych związkach. Dzięki niemu zaspokajają swoje potrzeby fizyczne przy równoczesnym zachowaniu więzi emocjonalnej.

Czy zdrada małżeńska może wyjść kobiecie na korzyść? Według pomysłodawcy portalu dla niewiernych... tak.

"Bez względu na przyczynę romanse mogą pomóc zamężnym kobietom odkryć ich seksapil oraz namiętność, których może im brakować na co dzień. To są uniwersalne potrzeby, a chęć zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych jest czymś naturalnym i powszechnym wśród nas – bez względu na wszelkie różnice" – uzasadnia.

5 zachowań kobiet, które rujnują związek

Na podstawie materiału prasowego Victoria Milan