Szczęśliwy związek - 8 problemów

Szczęśliwy związek - 8 problemów fot. Fotolia
Często kłócisz się ze swoim partnerem? Być może po prostu do siebie nie pasujecie? Sprawdź, jakie problemy nie pojawiają się w szczęśliwym związku!
/ 08.02.2017 23:19
Szczęśliwy związek - 8 problemów fot. Fotolia

Według znanego powiedzenia przeciwieństwa się przyciągają, ale wiele badań dowodzi, że im więcej podobieństw między partnerami, tym większe szanse na zbudowanie szczęśliwego związku. Jeśli często kłócisz się ze swoją drugą połową z niżej wymienionych powodów, oznacza to, że być może nie jesteście dobrze dobraną parą i warto wziąć pod uwagę rozstanie. Podtrzymywanie relacji, która nie daje satysfakcji którejś ze stron, nie ma najmniejszego sensu.

1. Zdrada

Zdrada, która jest jedną z najczęstszych powodów rozstań, to problem, z którym nie borykają się szczęśliwe pary. Dlaczego? Ponieważ są w pełni usatysfakcjonowane ze swoich relacji. Niewierność ma swoje źródła. Niedopasowanie seksualne, brak spełnienia emocjonalnego czy pragnienie doświadczenia nowych doznań to jedne z przyczyn skoku w bok. Jeśli odnosisz wrażenie, że byłabyś zdolna do zdrady swojego partnera, to sygnał, że powinnaś zakończyć wasz związek. Gdybyś była z niego zadowolona, na pewno nie nachodziłyby cię takie myśli.

5 zachowań kobiet, które rujnują związek

2. Komunikacja

Podczas każdej kłótni potrafisz zachować spokój i jasno wyrażać swoje stanowisko, natomiast twój partner nie umie trzymać emocji na wodzy i precyzyjnie przedstawiać swojego zdania? W szczęśliwym związku partnerzy mają podobny styl komunikacji, dzięki czemu w każdej sytuacji umieją dojść do kompromisu. Jeśli nie potrafisz porozumieć się ze swoją drugą połową, nie jesteś w stanie zbudować z nią długiej i satysfakcjonującej relacji partnerskiej.

3. Styl życia

Lubisz aktywnie spędzać czas, natomiast twój partner uważa sport za zbędną fanaberię? Spotkania towarzyskie są dla ciebie najlepszą formą rozrywki, zaś dla twojej drugiej połowy czytanie literatury w domowym zaciszu? W szczęśliwym związku partnerzy preferują podobny styl życia, dlatego jeśli zdecydowanie różnicie się pod tym względem, będzie wam trudno dojść do konsensusu. Jeśli zależy ci na waszej relacji, zastanów się z partnerem, jaka czynność będzie dostarczała wam obojgu przyjemności. W ten sposób być może uda wam się zapobiec rozpadowi waszego związku.

4. Pieniądze

Finanse to niestety dość częsty powód sporów między partnerami. Jeśli jedna strona jest oszczędna, zaś druga nie ma umiaru w wydawaniu pieniędzy, zbudowanie udanej relacji nie jest proste. Jeśli już na wczesnym etapie związku walczycie ze sobą o pieniądze, nie licz na to, że uda wam się znaleźć rozwiązanie po ślubie. W szczęśliwym związku partnerzy powinni mieć podobne poglądy na temat zarządzania budżetem.

5. Seks

Seks to bardzo ważny aspekt związku, który w dużej mierze determinuje jego jakość. Partnerzy, którzy mają podobne upodobania seksualne i temperament w sypialni, mają większe szanse na zbudowanie stabilnej i udanej relacji niż ci, którzy nie potrafią porozumieć się w tej kwestii. Seks to częsty powód waszych sporów? Jeśli zależy ci na związku, zaproponuj partnerowi poważną rozmowę, podczas której precyzyjnie wyjawisz mu swoje potrzeby i dowiesz się, jakie są jego oczekiwania. Być może uda wam się znaleźć sposób, za pomocą którego poprawicie swoje współżycie – jeśli nie rozwiążecie problemu samodzielnie, rozważcie wizytę u seksuologa.

6. Porównywanie

Często porównujesz swojego partnera do mężczyzn, z którymi kiedyś byłaś? W ten sposób działasz na niekorzyść swojego związku, dlatego jeśli zależy ci, aby go utrzymać, jak najszybciej pozbądź się tego nawyku. Takim postępowaniem sprawiasz swojej drugiej połowie przykrość i obniżasz jej poczucie własnej wartości. Uważaj, bo może zacząć się od ciebie oddalać. Porównywanie najczęściej spowodowane jest brakiem satysfakcji ze związku, dlatego powinnaś poważnie się zastanowić, czego tak naprawdę ci w nim brakuje. Być może uczucie do twojego byłego partnera w pełni nie wygasło?

7. Hierarchia wartości

Zdaniem psychologów podobieństwo partnerów pod względem hierarchii wartości jest jednym z najważniejszych wyznaczników powodzenia w związku. Jeśli chcesz wkrótce założyć rodzinę, a twoja druga połowa wolałaby najpierw zrobić karierę lub zwiedzić świat, będzie wam trudno dojść do porozumienia, a co za tym idzie, zbudować stabilną relację. W szczęśliwym związku partnerzy mają podobne plany, marzenia oraz cele i wspólnymi siłami dążą do ich realizacji. Zastanów się, czy życie z osobą, która ma zupełnie inne priorytety niż ty, nie jest stratą czasu...

8. Wysiłek wkładany w związek

Jednym z warunków szczęśliwego związku jest włożony w niego wysiłek. Jeśli któraś ze stron przestaje się starać, więzi partnerskie ulegają osłabieniu, co może doprowadzić do rozstania. Nie jest łatwo być z osobą, która bierze, nie dając nic w zamian. Jeżeli twój partner od pewnego czasu nie dba o wasze relacje, jak najszybciej powinnaś przeprowadzić z nim poważną rozmowę. Masz prawo do wyrażenia swojego niezadowolenia. Być może za jego brak zaangażowania odpowiadają jakieś problemy osobiste, o których nie chce cię poinformować.

10 najczęściej używanych zwrotów podczas kłótni z partnerem

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA