POLECAMY

Jak często uprawiać seks, by być szczęśliwym?

Zastanawiałaś się kiedyś, ile seksu potrzebujesz, by czuć się szczęśliwa? Sprawdź, jaki wynik dało badanie! Naprawdę możesz się zdziwić!
Jak często uprawiać seks, by być szczęśliwym? fot. Fotolia

Badania potwierdzają, że regularne uprawianie seksu wywiera korzystny wpływ na nasze zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Miłosne igraszki w łóżku m.in. łagodzą stres, zwiększają pewność siebie, budują więzi i zaufanie, poprawiają odporność i zmniejszają ryzyko wystąpienia ataku serca. 

Ile seksu potrzebujesz, żeby mieć poczucie szczęścia? Z jaką częstotliwością należy go uprawiać, aby osiągnąć prawdziwe zadowolenie w życiu? Przeczytaj, co mówią na ten temat naukowcy. 

Więcej nie zawsze znaczy lepiej

Czasem zmuszasz się do seksu, ponieważ pragniesz zadowolić swoją drugą połówkę? Kochasz się z partnerem, mimo że nie zawsze masz ochotę na zbliżenie po ciężkim dniu pracy? Uprawiaj seks wyłącznie wtedy, kiedy naprawdę czujesz taką potrzebę. 

Zgodnie z wynikami najnowszego badania opublikowane na „Social Psychological & Personality Science” więcej nie zawsze znaczy lepiej. Okazuje się, że seks uprawiany każdego dnia wcale nie zapewnia poczucia szczęścia i bliskości pomiędzy partnerami. 

Jak często uprawiać seks?

Skoro nie codziennie, to jak często w takim razie powinniśmy się kochać? Według badania, aby osiągnąć satysfakcję seksualną i mieć poczucie szczęścia, najlepiej uprawiać seks raz w tygodniu. Pary, które kochają się trzy lub cztery razy w tygodniu, wcale nie czują się szczęśliwsze od tych, które sypiają ze sobą raz na tydzień. 

Udane życie erotyczne wpływa na poczucie szczęścia

Amy Muise z Dalhousie University w Kanadzie - badaczka specjalizująca się w relacjach seksualnych i pomysłodawca najnowszej analizy - wyraża przekonanie, że satysfakcjonujące współżycie seksualne determinuje poczucie szczęścia i zadowolenie ze związku.

Jej zdaniem uprawianie seksu częściej niż raz w tygodniu nie podnosi poziom odczuwanego szczęścia, lecz także go nie obniża. Oczywiście jeśli para nie sypia ze sobą z poczucia obowiązku, nie zmusza się do zbliżenia. Badaczka uważa, że seks powinno się uprawiać tylko wtedy, gdy naprawdę ma się na to ochotę. W przeciwnym wypadku odczuwanie naturalnej przyjemności nie jest możliwe.

Jakie nieścisłości występują w badaniu?

Autorka najnowszej analizy ma świadomość niedoskonałości badania. Po pierwsze nie jest pewne, co pojawia się pierwsze: seks czy poczucie szczęścia. Może zachodzić taka sytuacja, że częstszy seks wcale nie musi mieć wpływu na poczucie szczęścia. Po drugie faktycznie seks raz w tygodniu satysfakcjonuje większość par, ale inni mogą równie dobrze potrzebować do więcej lub mniej.

Badaczka koncentruje się przede wszystkim na ważnej korzyści wynikającej z analizy. Uważa, że dzięki niemu pary częściej będą poruszać tematy dotyczące ich wspólnego pożycia seksualnego.

Zobacz również:

Ilu partnerów seksualnych wypada mieć? 7 sygnałów, że mężczyźnie chodzi tylko o seks 5 powodów, dla których faceci uwielbiają seks oralny

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)