Najwyższa pora skończyć z nieśmiałością! Pokaż światu, że należysz do śmiałych i przebojowych kobiet!

Nie potrafię się cieszyć z tego, co mam

Kobiety bardzo często mają tendencję do widzenia wszystkiego w czarnych barwach. Można to tłumaczyć na różne sposoby. Jednak kiedy nie potrafimy się cieszyć z tego co mamy, nie cieszymy się z życia!
/ 22.06.2010 08:53
Najwyższa pora skończyć z nieśmiałością! Pokaż światu, że należysz do śmiałych i przebojowych kobiet!

Emocje

Kobiety są z reguły bardziej emocjonalne, częściej mówią o swoich odczuciach, o przeżywanych trudnościach itp. Dlatego tez częściej zdarza się, że wspominają o negatywnych rzeczach dotyczących ich życia.

Inną przyczyna może być fakt, że kobiety są bardziej czułe na mikrogesty wysyłane przez innych ludzi. Tym samym, na podstawie zachowania drugiego człowieka są w stanie przewidzieć negatywne skutki jego poczynań. W takiej sytuacji są matki opiekujące się swoimi pociechami.

Chcąc jak najlepiej wywiązać się ze swoich obowiązków muszą przewidywać wszystkie przykre konsekwencje jakie mogą pojawić się w życiu dziecka.

Te wszystkie elementy składają się na ogólne zamartwianie się, które nie tylko jest spowodowane konkretną sytuacją, lecz również przekłada się na inne obszary życia rodzinnego, społecznego, zawodowego.

Narzekanie

Oprócz tego, Polacy mają dużą tendencję do narzekania i jest to wręcz uznane za cechę narodową, a co za tym idzie, jest społeczne przyzwolenie na tego typu zachowania.

Oczywiście jest to również uwarunkowane osobowością kobiety. Niektóre są bardziej pogodne, optymistycznie nastawione do życia, natomiast inne są z natury bardziej skłonne do pesymizmu, smutku, narzekania. Oczywiście duży wpływ na samopoczucie kobiety ma jej osobista sytuacja.

Inaczej reaguje osoba, która ma zaspokojone wszystkie potrzeby, natomiast jeśli tylko jednej – lecz bardzo istotny element w hierarchii wartości zostaje zachwiany, np. brak pracy, brak bliskiej osoby, brak pieniędzy – wówczas jest większe prawdopodobieństwo, że osoba nie będzie się cieszyła z tego, co ma, ale skoncentruje całą swoją uwagę na deficytach.

Zobacz też : Zrozumieć kobietę

Pozytywne myślenie jest bardzo istotne, ponieważ często sprawia, że podejmujemy walkę, chcemy sprostać wyzwaniom, natomiast negatywne myślenie to działanie jedynie hamuje.

Najlepiej, kiedy człowiek sobie uświadomi, że mógłby stracić to co ma, wówczas okazuje się jak bardzo jest to wartościowe.

Zobacz też : Depresja u partnera