Co robić, żeby uniknąć zawału/ fot. Fotolia

Jaki jest idealny mężczyzna? Obalamy mity!

Wiara w idealnego mężczyznę to trochę jak wiara w Świętego Mikołaja. Z wiekiem dowiadujemy się, że ani jeden, ani drugi nie istnieje, co jest niewątpliwie przykrym rozczarowaniem. Nie należy jednak zbytnio dramatyzować. Prezenty, które sobie same wybieramy pod choinkę najczęściej należą do tych najbardziej udanych. Dlaczego? Bo same najlepiej wiemy czego chcemy!
/ 06.04.2011 14:04
Co robić, żeby uniknąć zawału/ fot. Fotolia

Gdzie ci mężczyźni?

No właśnie! Gdzie? Powiedzmy sobie szczerze, mitologiczne herosy to gatunek, który jeżeli jeszcze nie pożegnał się z istnieniem to niestety mknie ku szybkiej zagładzie. Ponadto, my kobiety, kobiety przez duże „K”, stajemy się coraz bardziej niezależne.

Pragniemy żyć aktywnie zamiast egzystować pomiędzy kuchnią, a dziecinnym pokojem. Tym samym nasze wymagania wobec mężczyzn zmieniają się, a oni wciąż niekiedy żyją w błogiej nieświadomości zaistniałych okoliczności. Nie potrzebujemy już jaskiniowca, który upoluje nam zwierzynę i obroni przed drapieżnikami, ponieważ same doskonale potrafimy o siebie zadbać. 

Zobacz też: Jak poprawić sobie humor na wiosnę?

Mr Right

Pomimo zmieniających się czasów, instynktu nie da się oszukać. Większość z nas ma potrzebę przynależenia do kogoś, dlatego też podświadomie i uparcie szukamy naszej drugiej połówki. Głośna wrzawa wybucha w dyskusjach na temat przyciągających się podobieństw i przeciwieństw. Z czysto egocentrycznej perspektywy, najbardziej lubimy siebie samych i tym samym nic nie będzie dla nas tak kuszące, jak nasze własne odbicie. Aby nie doprowadzić do samozagłady, należy raczej szukać kogoś kto będzie naszym duchowym i intelektualnym lustrem. Przeciwieństwa są przyciągające, ale do czasu kiedy ich siła nie sprowadzi nas mocno i boleśnie na ziemię.

Do dzieła!

Na naszym osobistym polu bitwy o wymarzonego faceta przede wszystkim musimy wiedzieć do kogo chcemy „strzelać”. Zakładając, że archetyp idealnego mężczyzny to opowieść o człowieku, który nigdy nie istniał, należałoby obrać inną taktykę. Taktykę pt. kup sobie wymarzony prezent pod choinkę.
A oto szybki poradnik zakupowy:

Stała czujność! Nie znasz dnia ani godziny kiedy wpadnie Ci ktoś w oko. Pamiętaj, żeby nie wypatrywać na siłę. Można stracić wzrok.

Wybór jest duży i różnorodny. Łatwo się pomylić. Naszą silną bronią jest intuicja. Nawet profesjonalna wiedza psychologiczna udowadnia, że przy skomplikowanych wyborach nic nie jest tak efektywne jak właśnie intuicja. A co może być bardziej skomplikowanego niż Marsjanin, który opuszczał lekcje Wenusjańskiego? 

Zobacz też: 10 porad jak pokonać nieśmiałość

Nie rozdrabniaj całości na części pierwsze. Cały misterny mechanizm mężczyzny to amalgamat śrubek i kół zębatych, które powinny ze sobą dobrze współpracować. Nie piszmy długiej listy „wymagań obowiązkowych”, na której składamy zamówienie na błyskotliwego indywidualistę umiejącego grać na fortepianie, znającego się na sztuce azjatyckiej, z zadatkami na dobrze opłacanego biznesmana, a także wspaniałego ojca waszych dzieci.

To trochę tak abstrakcyjne, jak pisanie listu do św. Mikołaja, kiedy właśnie dobijamy trzydziestki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)