Jak stworzyć romantyczny nastrój - 7 trików na walentynki

para fot. Fotolia
Nie musisz od razu kupować stu róż i rozsypywać wszędzie płatków. Mamy pomysły, które są proste, tanie i skuteczne. Ostrzegamy, będzie naprawdę romantycznie i odświętnie.
Weronika Kwaśniak / 11.02.2020 10:21
para fot. Fotolia

W walentynki nie potrzebujesz żadnych szalonych pomysłów, by miło spędzić wieczór. Zaaranżowanie romantycznej randki w zaciszu własnego domu może być naprawdę intrygującą alternatywą.

Poznaj proste triki, które pozwolą ci stworzyć miłosny nastrój! Nie zalecamy rozsypywania w domu serduszkowego confetti (wymaga potem dużo sprzątania) ani kupowania wielu róż. Nasze sposoby są o wiele prostsze.

Wyłącz telewizor

Nic tak nie psuje atmosfery, jak brzęczący w tle telewizor. W tym dniu skup się tylko na swojej drugiej połówce. Nie sprawdzaj nerwowo, czy dostałaś jakiegoś smsa, nie przewijaj Instagrama, wyłącz komputer.

Włącz romantyczną muzykę

Nic lepiej nie tworzy romantycznego nastroju niż Whitney Houston szepcząca nieśmiało w tle „I will always love you” lub zespół Lady Pank nucący „Zawsze tam gdzie ty”.

Nawet jeśli na co dzień nie słuchacie miłosnych kawałków, to idealny moment na odmianę!

Zadbaj o światło

Zgaś światło. Nie namawiamy cię do siedzenia w egipskich ciemnościach, ale duża ilość oświetlenia zabija romantyczny nastrój. Pozapalaj mnóstwo świeczek. Lampę możesz nakryć kawałkiem tkaniny, np. apaszką, dzięki czemu światło będzie przytłumione i cieplejsze.

Wybierz odpowiedni zapach

Zmysłowy aromat stworzy odpowiednią oprawę waszego wieczoru. Niektórzy lubią zapalać kadzidełka, wielu osobom wydają się one jednak zbyt ciężkie i duszące. Możesz wypróbować świeczki zapachowe, zapachy do wnętrz lub po prostu rozpylić w mieszkaniu swoje ulubione perfumy!

Nie zapominaj o łazience

Romantyczny nastrój powinien obejmować całe mieszkanie. W łazience również warto rozstawić świeczki lub postawić kwiaty. Niech zmysłowa atmosfera panuje wszędzie!

Przygotuj karteczki z wyznaniami

W walentynki chodzi głównie o przypominanie innym o swojej miłości lub po prostu sympatii. Poprzyczepiaj w różnych nieoczekiwanych miejscach karteczki z wyznaniami dla ukochanego.

Niech znajdzie dowód twojego uczucia w szufladzie ze skarpetkami, przy szczoteczce do zębów, w pojemniku na chleb i na lusterku!

A może... domowy piknik?

Wszyscy wiemy, że droga do serca prowadzi przez żołądek, a romantyczna kolacja to jeden z najlepszych sposobów na okazanie miłości i spędzenie miłego wieczoru. A może dla urozmaicenia zjecie kolację na podłodze? Przygotuj domowy piknik! Kilka koców, poduszek, rozsypane płatki, pyszne jedzenie...

Więcej pomysłów na spędzenie walentynek: