Jak się przygotować na pierwsze zmarszczki?

Jak się przygotować na pierwsze zmarszczki?

Przygotować się na pierwsze zmarszczki się nie da - nigdy nie wiesz, kiedy się pojawią. Podpowiadamy, co robić, kiedy pierwsze zmarszczki już się pojawią!
/ 04.10.2010 12:28
Jak się przygotować na pierwsze zmarszczki?

Pojawienie się pierwszych zmarszczek to przełomowy moment w życiu każdej z nas. Do pewnego momentu nie myślimy o negatywnych skutkach upływającego czasu. Wręcz przeciwnie - działa on na naszą korzyść! Stajemy się coraz bardziej świadome siebie, pociągające.

Jednak cała pewność siebie znika, gdy na gładkiej twarzy zauważamy pierwsze zmarszczki. I co teraz?

Gdy spostrzegamy pierwszy siwy włos, szybko go wyrywamy, albo farbujemy i staramy się o całej sprawie zapomnieć. Gorzej jest z pierwszymi zmarszczkami. Nawet jeśli pokryjemy twarz fluidem, na noc trzeba będzie ją oczyścić i spojrzeć prawdzie w oczy – one nadal tam są.

Nie ma teorii co do wieku, w jakim mogą zacząć się pojawiać pierwsze zmarszczki. Wszystko zależy od rodzaju skóry, stylu życia i sposobu odżywiania się.

Niestety bez względu na to, jak bardzo o siebie dbamy, czy jak dobrych kremów używamy, zmarszczki są nieuniknione. Nie powinnyśmy jednak traktować tego faktu jak końca świata.

Właściwie nie stało się nic niezwykłego, tylko nie zdążyłyśmy psychicznie się do tego przygotować. Oto kilka prostych rad jak nie wpaść w zmarszczkową depresję:

  • Podejdź do wszystkiego ze śmiechem – kilka zmarszczek mimicznych to nie tragedia, a wręcz przeciwnie! Świadczą one o tym, jak radosną jesteś osobą! Skoro często się uśmiechasz to nic dziwnego, że wokół ust i pod oczami pojawiły się oznaki twojego pozytywnego nastawienia do świata i ludzi!
  • Uświadom sobie, że nie jesteś z tym problemem sama! Każda kobieta wcześniej czy później przez to przechodzi, co wcale nie oznacza, że staje się mniej atrakcyjna! Porozmawiaj o tym z koleżankami, a na pewno poczujesz się lepiej.

Zobacz też : Poznaj kobiece stereotypy

  • Zastanów się, czy warto się przejmować takimi drobiazgami. Do zmarszczek można się przyzwyczaić, a przy odrobinie wysiłku, można je nawet polubić!

Przemijanie to naturalna kolej rzeczy – tego nie da się uniknąć. Jeszcze nikt nie wymyślił eliksiru wiecznej młodości i raczej się na to nie zanosi. Na szczęście wraz z wiekiem dojrzewa także nasza psychika i to właśnie od niej zależy jak sobie poradzimy z naszymi problemami.

Jeśli czujesz się stuprocentową kobietą i potrafisz zadbać zarówno o swoje ciało, jak i ducha, to kilka zmarszczek nie odbierze ci radości życia, której uczyłaś się przez te wszystkie lata.

Zobacz też : Atrakcyjność kobiety - jak ją zmierzyć?