mężczyzna, kobiety, trójkąt

Gdy on miał wiele kobiet

Boisz się, że byłe twojego faceta zafundowały mu już takie przeżycia, że odpadasz w przedbiegach? Psycholog radzi jak się z tym uporać.
/ 25.11.2013 14:38
mężczyzna, kobiety, trójkąt

Mój mężczyzna miał już wiele kobiet przede mną. Trudno mi się z tym pogodzić. Nie wiem jak go zaskoczyć, bo pewnie wszystkiego już próbował, do tego boję się, że ma tak duże porównanie, że nie wypadam w łóżku najlepiej. Jak sobie z tym poradzić? - Magda z Płocka
Odpowiada Psycholog i seksuolog Anna Zawadzka, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Na szczęście w populacji ludzkiej występuje ogromna różnorodność. Ludzie różnią wyglądem, temperamentem, cechami charakteru. To sprawia, że każdy z nas jest inny i każdy coś innego wnosi do społeczeństwa, w którym żyje, do rodziny, którą tworzy i wreszcie do związku partnerskiego, który buduje.

Ta różnorodność sprawia także, iż każde doznanie seksualne, nawet, jeśli z technicznego punktu widzenia podobne, w rzeczywistości różni się w zależności od partnera. Ciepłota Pani ciała, jego odcień, powierzchnia, budowa, zapewne różni się od ciał innych kobiet dostarczając zupełnie nową gamę doznań podczas kontaktu fizycznego. Ale przecież nie o ciało tylko chodzi, także o sposób przyjmowania doznań seksualnych, sposób dawania przyjemności partnerowi. Zdaje się, że najlepiej „wypada się” będąc sobą.

Naturalność, spontaniczność i indywidualność sprawiają, że seks nabiera nowych walorów, staje się wyjątkowy i nieporównywalny z wcześniejszymi doświadczeniami, dlatego że każdy człowiek będąc sobą jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Proszę pamiętać także, iż partner również może odczuwać obawy przed kontaktem fizycznym z Panią. Mogą one dotyczyć Pani wymagań wobec niego, w związku z jego bogatym doświadczeniem i nabytymi umiejętnościami.


A co TY sądzisz o doświadczonych facetach? Sa lepsi w łóżku, czy trudno za nimi nadążyć?
Podyskutuj na forum.


Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.