Pytanie do psychologa - Seks w trójkącie

kobieta, para
Kiedy jedno z was marzy o seksie w trójkącie, ale obawiacie się jak mógłby on wpłynąć na wasze relacje
/ 25.11.2013 14:20
kobieta, para

Chciałabym spróbować seksu w trójkącie, ale nie wiem jak o tym powiedzieć mojemu partnerowi. Jesteśmy szczęśliwą parą. Marzy mi się seks z moim ukochanym i jeszcze jedną kobietą. Mam taką fantazję, ale trochę boję się, że to, może przyczynić się do destrukcji związku. Obawiam się, że tak mi się to spodoba, że już nie będę chciała kochać się inaczej. Nie chce też żeby pomyślał, że mi nie wystarcza. Nie wiem jak do tego podejść, jak mu o tym powiedzieć i czy to na pewno dobry pomysł, ale czytałam, że powinno się realizować swoje fantazje seksualne. - Klaudia z Krakowa

Odpowiada Psycholog i seksuolog Anna Zawadzka, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Każdy człowiek posiada fantazje seksualne. Dotyczą one partnera, osób nieznanych, idoli. Także zachowania, które podejmujemy w trakcie fantazji mogą być najróżniejsze – często bywają tak nietypowe, że nigdy nie zdecydowalibyśmy się na ich realizację poza wyobraźnią. Niektóre jednak pragniemy przenieść w świat rzeczywistych relacji. Pisze Pani, że marzy jej się seks w trójkącie. Z pewnością realizacja tej fantazji będzie wiązała się z różnymi konsekwencjami, ponieważ do najintymniejszej sfery związku chce Pani dopuścić osobę trzecią, która urozmaici Wasz seks, wprowadzi do niego nowe elementy i zachowania właściwe dla niej samej.

Warto przede wszystkim porozmawiać z partnerem. Zapytać czy ma ochotę na dopuszczenie do seksu obcą osobę, czy odpowiadałaby mu taka forma aktywności. Jeśli partner nie zgodzi się, wówczas możecie porozmawiać o innych formach urozmaicania kontaktów seksualnych: nowych pozycjach, miejscach, stosowaniu akcesoriów, których na rynku jest obecnie duży wybór. Jeśli partner wyrazi chęć włączenia drugiej kobiety do życia seksualnego, wówczas rozważcie wszelkie możliwe konsekwencje i oszacujcie jak to może wpłynąć na wasze relacje, także pozaseksualne, biorąc pod uwagę wszystkie straty i zyski.

A co ty sądzisz o seksie w trójkącie? To świety sposób na urozmaicenie seksu czy zagrożenie dla intymnych relacji partnerskich?
Podyskutuj na forum.

Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.

Redakcja poleca

REKLAMA