Do takiej liczby byłych partnerów możesz się przyznać fot. Adobe Stock

Do takiej liczby byłych facetów możesz się przyznać. Później zdaniem mężczyzn „zaczyna się rozwiązłość”

Ankietowani mężczyźni podali konkretną liczbę ekspartnerów, których są w stanie zaakceptować u swojej partnerki. Powyżej tej granicy tracą zainteresowanie.
/ 10.06.2020 12:42
Do takiej liczby byłych partnerów możesz się przyznać fot. Adobe Stock

Chociaż otwartość i szczerość to podstawa dobrego związku, wszystko ma swoje granice i czasami ujawnianie zbyt wielu szczegółów ze swojego życia może przynieść pewne szkody. A kiedy w grę wchodzi temat seksu i byłych partnerów, zaczyna się stąpanie po kruchym lodzie.

Coś, co dla nas jest już zamierzchłą przeszłością, dla naszego partnera może się okazać problemem najwyższej wagi. A w efekcie doprowadzić do poważnego kryzysu, czy nawet rozstania. Liczba dotychczasowych partnerów to chyba najbardziej jaskrawy przykład. Do ilu „eks” można się w takim razie przyznać? Mężczyźni stawiają sprawę jasno.

Ilu byłych partnerów to za dużo?

Sprawdziła to jakiś czas temu apteka internetowa SuperDrug. Na podstawie odpowiedzi ponad 2 tysięcy ankietowanych ze Stanów Zjednoczonych i Europy udało się ustalić konkretną liczbę byłych partnerów, która zdaniem mężczyzn jest jeszcze do przyjęcia. 

Według większości kobiet już 2 byłych partnerów stawia ich w niezbyt korzystnym świetle. Panowie także uznali, że 2 partnerki to powód do wstydu. Jednak z innego powodu, bo ich zdaniem to za mało i może świadczyć o niezaradności faceta.

Jaka jest idealna liczba byłych partnerów? Według mężczyzn idealna liczba partnerów dla przedstawicielki płci przeciwnej to statystycznie 7,6. Kobiety podchodzą do tematu bardzo podobnie i nie mają nic przeciwko, aby wybranek miał 7,5 „eks”.

Z badania dowiadujemy się także, że przeciętna kobieta ma w swoim życiu 7 kochanków. Wśród mężczyzn, średni wynik to 6,4, bo właśnie do tylu kobiet się przyznają. A ile jesteśmy w stanie sobie wybaczyć? Mężczyźni są w stanie wybaczyć swojej partnerce maksymalnie 13 byłych facetów.

To właśnie od tego momentu zaczyna się rozwiązłość - stwierdzili respondenci

Co raczej mało zaskakujące, 67% kobiet i 58% mężczyzn przyznaje się do kłamstwa na temat liczby partnerów. Chętnie zaniżamy swój wynik, co jest szczególnie widoczne w przypadku płci pięknej. 

Zobacz więcej nowych wiadomości z Polski i ze świata:
Niepewny powrót do szkół we wrześniu. Lekcje on-line mogą zostać przedłużone
Andrzej Duda jako niespodziewany gość na weselu w podkarpackiej miejscowości Wrzawy
Nie będzie dofinansowania 1000+. Ci którzy mają dzieci, dostaną dodatkowe 500+
Pogoda na czerwiec 2020. O opalaniu na razie możemy zapomnieć
Przeklejał kody kreskowe, by płacić mniej w sklepach, bo "obcięli mu premię przez pandemię"