Jak flirtować przez internet?

Internetowy flirt to coraz popularniejsza metoda wyszukiwania swojej drugiej połówki. Jest szybka, efektywna i wygodna. Jeśli jednak chcemy, aby nasz internetowy romans przerodził się w coś niezwykłego, a nie był tylko chwilową przygodą, warto kierować się prostymi zasadami.
/ 07.07.2016 11:55

Internetowy flirt to coraz popularniejsza metoda wyszukiwania swojej drugiej połówki. Jest szybka, efektywna i wygodna.  Jeśli jednak chcemy, aby nasz internetowy romans przerodził się w coś niezwykłego, a nie był tylko chwilową przygodą, warto kierować się prostymi zasadami.

Jak flirtować przez internet?

Internet rozpościera przed nami ocean możliwości. Dzięki coraz liczniejszym portalom randkowym flirtowanie stało się dla wielu codziennym rytuałem, nawykiem, ktory rozjaśnia każdy, najpochmurniejszy dzień. Wpisujemy w wyszukiwarkę preferencję i zaczynamy. Kilka podstawowych zwrotów pozwala nam ocenić kogo możemy spotkac po drugiej stronie. Być może to poczatek kuszącej znajomości.

Flirtowanie online jest wygodne, intrygujące, dość zaskakujące, często okraszone również dużo większą intymnością niż w przypadku pierwszych relacji na żywo. Nie ma tutaj mowy o prawdziwej komunikacji niewerbalnej, oraz emocjach jakie ze sobą niesie, a mimo wszystko flirtowanie przez internet może być niezwykle pasjonujące. Brak bezpośredniej relacji face to face, pozwala nam na naprawdę wiele. Internetowa relacja pozwala nam wyrobić w sobie utajone umiejętności, uczy kreatywności i odpowiedniej autopromocji. Modelujemy własną postać wedle wlasnego punktu widzenia, pamietajmy jednak, aby  nie odbiegać przesadnie od rzeczywistości.

Warto wiedzieć: Dlaczego nie warto szukać idealnego mężczyzny?

Aby internetowy flirt przerodził się w głębsze uczucie, a nie zbędne rozczarowanie, warto stosować się do kilku zasad, internetowego savoir vivre:

  • Elementem każdego profilu internetowego są podstawowe dane tj. wiek, płeć czy ogólny opis sylwetki oraz zdjęcie. Nie oszukujmy! Jeśli nasz flirt ma być początkiem czegoś niezwykłego nie budujmy go na kłamstwie, nawet na najmniejszym, ponieważ rozczarowanie w rzeczywistości spowoduje brak zaufania ze strony partnera lub zerwanie kontaktu.
  • Przesadna wylewność nie zawsze sprzyja flirtowi. Nasz obiekt, przytłoczony informacjami o naszym życiu może szybko się zniechęcić. Ograniczajmy wylewność, ale nie wchodźmy ze skrajności w skrajność - milczenie również nie jest mile widziane, przecież chodzi o to, aby rozmawiać.
  • Budujmy napięcie. Tajemniczość jest na najbardziej wskazana. Niech rozmówca ma ciągły niedosyt. Kuśmy - subtelnie i z wyrafinowaniem. Zostawmy miejsce na wyobraźnie.
  • Bardzo cenną umiejętnością może okazać się umiejętne zadawane pytania, a więc tak, aby rozmówca czuł z naszej strony zainteresowanie. Jeśli obie strony stosują tą zasadę, rozmowa może być bardzo konstruktywna i owocna.
  • Pamiętajmy - flirt powinien być relaksującą grą, relacją, która ma być okraszona oczekiwaniem i przyjemnością płynącą z rozmowy, a nie stresem.
  • Warto postawić na optymizm. Osoby radosne przyciągają podobnych sobie, a więc nie bójmy się żartować, kokietować czy komplementować.

WAŻNE:

  • Jeśli decydujemy się na umieszczanie zdjęcia - zrezygnujemy ze zdjęć z imprez czy rodzinnych spotkań, tych wykonanych komórką kiepskiej jakości czy przedstawiających nas w kusych i prowokujących strojach. Mnogość fotografii również nie działa na nasza korzyść, a wręcz odwrotnie. Pamiętajmy, że z fotografii można bardzo wiele wyczytać, nie zawsze prawidłowo. Warto zachować dystans, aby rozmówca nie odczytał mylnie naszych intencji.
  • Nigdy do końca nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie. Zachowajmy powściągliwość co do bardzo osobistych danych jak np. dokładny adres zamieszkania. Ograniczajmy również rozpowszechnianie numeru telefonu, ponieważ nieżyczliwe osoby mogą wykorzystać go przeciwko nam.

Zobacz także:

Pruderyjny jak Facebook?
Dziecko w świecie mediów
Depresja przez Facebooka?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA