Opinii o tym, jaki powinien być idealny mężczyzna jest tyle, ile kobiet. Niestety, większość z nas wybierając partnera trzyma się gdzieś utartych wyobrażeń. Powinien być przystojny, dobrze zbudowany, mieć zniewalający uśmiech i czarujące oczy. Koniecznie szarmancki, zabawny i szalenie inteligentny. Istny rycerz na białym koniu... jednak czy szukając tego cud - mężczyzny same się nie krzywdzimy?
Nie tylko mężczyźni intuicyjnie szukają "idealnych" partnerek, które z powodzeniem przedłużą ich ród, pełniąc należycie role matki i wiecznie perfekcyjnej żony. Pierwotne instynkty również kobiety skłaniają do rozglądania się za płcią "brzydszą" wedle ściśle określonych (często dość wygórowanych) kryteriów. Przyjrzyjmy się bliżej, czy wygórowane oczekiwania zawsze wychodzą nam na zdrowie.
Ciekawostka: Czy warto być perfekcyjną panią domu?
Mimo, iż gust zmienia się też z wiekiem, są jednak takie cechy, które powtarzają się najczęściej:
- Przystojny (bożyszcze kobiet) - to zwykle wyróżnia go w tłumie. Nienaganny wygląd świadczy o dbałości, cierpliwości i dobrych genach mężczyzny. Jeśli umie należycie zadbać o siebie, może być dla nas informacją, iż potrafi umiejętnie dążyć do celu np. regularnie uprawia sport, nie stołuje się jedynie w fast-foodach, a więc prowadzi zdrowy tryb życia. Jeśli połączymy to z kulturą osobistą, mężczyzna plusuje w naszych oczach.
- Ambitny i zaradny (niczym Supermen) - to ważne cechy charakteru, na których skupiają się współczesne panie. Cechy te idą ramię w ramię z odpowiednim poziomem inteligencji, co sprawia, że mężczyzna jest nie tylko przystojny, ale do tego w pełni przystosowany do każdej życiowej sytuacji.
-
Odpowiednio empatyczny (rycerski bohater) - kiedy trzeba twardy jak skała a kiedy sytuacja tego wymaga "do rany przyłóż" - pocieszy i wesprze. Zawsze gotowy do pomocy. Dla nas to informacja, że jego życie nie kręci się tylko wokół niego, a więc należycie zadba również o partnerkę, a w przyszłości o rodzinę.
EFEKT PARTNERA IDEALNEGO:
- Wszystkie powyższe cechy charakteryzują mężczyznę idealnego. Jednak pamiętajmy, że każdy kij ma dwa końce. Jeśli szukamy mężczyzny, który będzie doskonały w każdym calu, prawdopodobnie on również będzie poszukiwał partnerki o jego mocno zarysowanych aspiracjach. Nawet jeśli na początku tego nie okaże, w dłuższej perspektywie czasu odczujemy różnice między nami, a "ideałem", który może nas motywować do działania i pozytywnych zmian lub strofować, iż nie jesteśmy w stanie za nim nadążyć.
- Idąc tym tropem, może się okazać, że nasz obiekt jest perfekcyjny. Nie zapominajmy, że ta doskonałość może być męcząca i irytująca. My odpuszczamy, a on jeszcze nie. Walczy póki starczy mu sił, nie zaważając na przeszkody. Często nie wie kiedy odpuścić, czym może krzywdzić swoje najbliższe otoczenie.
- Do tego dochodzi zazdrość i stres. Świadomość posiadania atrakcyjnego mężczyzny jest odczuwalna szczególnie w grupie. Aby stworzyć z idealnym partnerem zrównoważony związek, kobieta również musi odpowiednio o siebie dbać, by być atrakcyjną i nienaganną w każdej sytuacji, aby obiekt jej westchnień, nie dał się uwieść konkurencji.
- Ponadto, szukając niedoścignionego wzoru możemy nie dostrzec mężczyzny, który nas uważa, że te idealne (niedostrzegając naszych ewentualnych drobnych kompleksów). Takie wygórowane ambicję mogą skutkować wieloletnią samotnością lub brakiem spełnienia w związku, a tego przecież żadna z nas nie chce...
Jaki z tego wniosek? Należy mierzyć siły na zamiary i mieć oczy szeroko otwarte, a z pewnością odpowiednio atrakcyjny (lecz nie perfekcyjny) mężczyzna nam nie umknie! Tym bardziej, że szczęście, nie zawsze musi być doskonałe...