Dlaczego dziewczyny sprzedają swoje dziewictwo?

Jaki prezent szykujesz na walentynki?
Czy duże pieniądze są jedynym motywem, dla którego kobiety sprzedają cnotę? Jaką cenę można wynegocjować w zamian za oddanie dziewictwa? Czego młode kobiety wymagają od swoich pierwszych partnerów znalezionych przez ogłoszenie? Czy w tym „biznesie” zdarzają się oszustwa?
/ 07.07.2016 12:43
Jaki prezent szykujesz na walentynki?

Czy wszystko jest na sprzedaż?

Wszechobecny konsumpcjonizm sprawia, że coraz większą wagę przywiązujemy do dóbr doczesnych. Świat coraz częściej sprawia wrażenie, jakby wszystko wokół było na sprzedaż.

Dlaczego na aukcjach internetowych obok kosmetyków, ubrań i mebli pojawiają się ogłoszenia o sprzedaży dziewictwa? Co skłania młode kobiety do tego, by same siebie traktowały jak towar?

Na pewno pierwszy raz?

Moda na handel dziewictwem dotarła do Polski stosunkowo niedawno, ale takich ogłoszeń w internecie pojawia się coraz więcej.

Dlaczego? Bo chętnych mężczyzn nie brakuje. Panowie często chcą się w ten sposób dowartościować. Jednakże myśląc, że wprowadzają niedoświadczoną osobę w świat seksu, mogą się pomylić. W internecie można też kupić tak zwane „sztuczne błony dziewicze” i zapewne niejedna autorka ogłoszenia pod tytułem „Sprzedam dziewictwo” takie oszustwo wykorzystała.

Ile kosztuje dziewictwo?

Ceny takich ofert są bardzo rozbieżne. Nie każda kobieta podaje konkretną sumę. Przedział zaczyna się mniej więcej od kwoty 5 tysięcy złotych, ale górnego ograniczenia nie ma.

Niektóre dziewczyny proponują również negocjację ceny. W wielu ogłoszeniach przeczytać można, że to była trudna decyzja, ale dziewczyny są zdesperowane i potrzebują pieniędzy. Na co? O tym już nie piszą.

Zobacz też: Na czym polega utrata dziewictwa?

Jak wyglądają takie ogłoszenia?

Anonse umieszczają kobiety w różnym wieku. W przypadku niektórych warto pokusić się o nazwanie ich dziewczynkami, gdyż mają po 15-16 lat.

Wymagania wobec panów są bardzo zróżnicowane. Najczęściej jest to higiena i dyskrecja, następnie brak chorób wenerycznych, brak nałogów i wysportowana sylwetka. Przedział wiekowy mężczyzn zamyka się na około 38 latach, choć są też takie dziewczyny, dla których nie jest to istotna kwestia.

Same sprzedające niekiedy opisują też swój wygląd, zazwyczaj niezbyt wymyślnymi epitetami: „ładna, zabawna brunetka” albo „szczupła, zadbana i pachnąca”.

W ogłoszeniu można też przeczytać co dokładnie dziewica może zaoferować (rodzaje seksu, pozycje).

Dlaczego kobiety sprzedają cnotę?

Na dobrą sprawę każda sprzedająca może mieć inny powód. Największą pokusą są jednak pieniądze. Jeżeli dziewczyna dobrze trafi, może liczyć na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystko jest kwestią odpowiednich negocjacji. Zatem po co tak po prostu stracić cnotę, skoro można za to dostać ładną, okrągłą sumkę? Interes się kręci.

Inne dziewice chcą zabłysnąć w mediach i zdobyć sławę. Możliwe, że zostaną zaproszone do jakiegoś talk-show i cała Polska o nich usłyszy. Pozostaje tylko pytanie, czy to na pewno „dobra sława”…

Niektóre dziewczyny zwyczajnie wstydzą się, że jeszcze nie mają tego kroku za sobą. Presja społeczeństwa i kultura, w jakiej żyjemy, nie sprzyjają wstrzemięźliwości, która jest traktowana jak coś dziwnego. Sprzedaż dziewictwa uwalnia od tego brzemienia…

Zobacz też: Ile czasu powinien trwać stosunek płciowy?