Co zrobić, gdy dusisz się w związku? Wygospodarować więcej przestrzeni dla siebie!

Seksualne stereotypy kobiet

Seksualnych stereotypów jest wiele. Jedne mogą śmieszyć, inne - oburzać. Niestety kobiety mogą być ograniczane przez wiele przesądów, które tworzą mężczyźni lub one same.
/ 15.06.2010 16:12
Co zrobić, gdy dusisz się w związku? Wygospodarować więcej przestrzeni dla siebie!

Stereotyp "nie wiem czego chcę"

Na przykład takim stereotypem, który doskonale funkcjonuje w naszym patriarchalnym społeczeństwie jest stereotyp głoszący wszem i wobec, że tak naprawdę kobieta sama nie wie czego chce.

Oczywiście twierdzenie to rozciąga się nie tylko na sferę seksu, ale chyba tutaj najwyraźniej widać jest lekceważący stosunek mężczyzny w stosunku do potrzeb kobiety.

A więc drodzy panowie. Uważajcie. Rzeczywiście kobieta czasami nie wie czego chce, bo nie wie co może dostać. Więc chyba nie jest to dziwne, że nie mając w zasadzie wyboru pani nie umie go dokonać.

W większości jednak wypadków kobieta doskonale wie czego chce.

Niestety nie wie tego lub też co gorsza nie chce wiedzieć jej partner. Z różnych względów. A to jest za leniwy i nie chce mu się pomyśleć. A to jest za gruboskórny - czyli mówiąc modnym ostatnio językiem psychologii emocjonalnej - nie jest nie empatyczny.

Nie wczuwa się.

Albo z tysiąca innych równie absurdalnych powodów. 

Zobacz też : Zasady kłócenia się

Stereotypy kobiece a mężczyźni

Faceta w zasadzie trudno jest zmusić do myślenia, jeśli sam tego nie chce uczynić. Można go co najwyżej w odpowiedni sposób wytresować. Behawioralnie - czyli odpowiedni bodziec - odpowiednia reakcja. Co do empatii to człowiek się z nią albo rodzi, albo nie.

Trudno wymagać od kamienia aby przejawiał jakiekolwiek uczucia. Tysiącem innych absurdalnych powodów nie będziemy się zajmowali z tej prostej przyczyny, że po pierwsze, nie ma na to miejsca, a po drugie są one równie głupie jak i absurdalne.

Kobiety - niektóre oczywiście - wymyśliły sobie, że jeśli będą wyglądać jak super laska, to będą miały każdego faceta i każdy facet będzie leżał u ich stóp. Owszem może i będzie leżał, ale dopóki dopóty jej nie zdobędzie. Panie mogą być pewne, że po konsumpcji facet natychmiast rozwinie swoje żagle i odpłynie niczym majestatyczny samotny biały żagiel - rzucając na do widzenia tekst w stylu: kochanie nie jestem jeszcze gotowy, ale przecież zawsze możemy pozostać przyjaciółmi.

Niektórym paniom wydaje się, że gdy będą sprawiały wrażenie niedostępnej będą bardziej seksi. Niestety opamiętanie się przychodzi zazwyczaj zbyt późno, wtedy gdy kobieta jest raczej w wieku powiedzmy to delikatnie średnim.

Zobacz też : Seksualna oziębłość

Źródło : Wydawnictwo Printex

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/08.05.2017 22:25
Powiem tak: W g*wnie się nie grzebie, ale czasem ktoś musi robić za szambonurka... A tak na poważnie - Zapoznałem się z powyższym artykułem i muszę przyznać, że nie przedstawia on żadnej wartości. Autorce brak podstawowej wiedzy na temat stereotypów (czy raczej uprzedzeń) dotyczących płci, a co gorsze, sama im ulega poprzez konsekwentne stawianie kobiet w pozycji pokrzywdzonych, a mężczyzn - ich oprawców (gruboskórnych, leniwych i lekceważących, którym chodzi wyłącznie o łatwy seks). "Faceta w zasadzie trudno jest zmusić do myślenia, jeśli sam tego nie chce uczynić" - Przepraszam bardzo, ale czy to samo nie dotyczy również kobiet? "Można go [mężczyznę] co najwyżej w odpowiedni sposób wytresować" - To już nawet nie jest uprzedzenie, lecz uzwierzęcenie, które świadczy o nieskrywanej awersji wobec płci przeciwnej, która przysłania autorce trzeźwe spojrzenie. Pomijam nieskładność i całkowity brak rzetelności, który przejawia się m. in. w takich sformułowaniach jak: "Tysiącem innych absurdalnych powodów nie będziemy się zajmowali z tej prostej przyczyny, że (...) są absurdalne" . Nie jestem zdziwiony, że artykuł został opublikowany anonimowo, jednak przeraża mnie jego źródło, które świadczy o publikacji tego tekstu w jakimś wydawnictwie. Zamiast obalać uprzedzenia, autorka im hołduje. Pozdrawiam.
/19.10.2010 21:48
to jakie są te stereotypy? - że leży jak kłoda - że jest zimna, póki ktoś jej nie rozrusza - że "brzydzi się mnóstwa rzeczy" Ale artykuł baaardzo tendencyjny i niesprawiedliwy dla facetów!