Najważniejszym afrodyzjakiem dla drugiej osoby jesteśmy my sami

Jak wygląda życie seksualne biseksualistów?

Zachowania społeczne biseksualistów, a co za tym idzie ich życie seksualne wciąż stanowi fascynującą zagadkę. Trudności jakie nastręcza sama klasyfikacja tej orientacji seksualnej, przekładają się następnie na niemożność przeprowadzenia rzetelnych badań i statystyk.
/ 16.07.2010 18:00
Najważniejszym afrodyzjakiem dla drugiej osoby jesteśmy my sami

Większość homoseksualistów obu płci przyznaje się do co najmniej jednorazowego zbliżenia z osobą płci przeciwnej. Mimo to nie uważają się za osoby biseksualne. 15-20% gejów i 20-30% lesbijek w przeszłości przebywało w tradycyjnym związku heteroseksualnym. Nie wiadomo, czy można zaklasyfikować ich do biseksualistów, czy takie relacje są jedynie wynikiem próby wyparcia własnego homoseksualizmu.

Biseksualne kobiety

Badania nad praktykami seksualnymi wśród kobiet o orientacji biseksualnej udowodniły, że kobiety te cechuje większa rozwiązłość, która znajduje odzwierciedlenie w zapadalności na choroby przenoszone drogą płciową. Aż 88% biseksualnych kobiet podało, że uprawiało seks bez użycia prezerwatywy. 32% biseksualnych kobiet, które wzięło udział w ankiecie, podało, że znaczna część ich męskich partnerów była biseksualna. Nie do końca zrozumiała jest ta korelacja, ponieważ w oczywisty sposób partner może być dowolnej orientacji. Być może związane jest to z większą tolerancją i rozwiązłością w tej grupie. Oczywiście utrzymywanie kontaktów seksualnych z biseksualnymi mężczyznami znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową, w tym AIDS.

Polecamy: Seks gadżety do stosowania z partnerem lub samemu

Kobiety biseksualne należą do grupy najbardziej narażonej na ryzyko zdrowotne. Częściej podejmują ryzykowne zachowania seksualne, takie jak stosunki analne (szczególnie z męskimi partnerami biseksualnymi).

Biseksualni mężczyźni

Wbrew pozorom zachowania seksualne biseksualistów nie są sumą zachowań hetero- i homo. Nie wiadomo czy wynika to ze skrępowania brakiem tolerancji lub samoakceptacji. Obszar ten jest jeszcze bardzo słabo zbadany.

Inaczej niż w przypadku kobiet, orientacja biseksualna wśród mężczyzn jest związana z większym ryzykiem zachorowania na AIDS i inne choroby przenoszone drogą płciową niż orientacja heteroseksualna, ale wciąż ryzyko to jest znacznie mniejsze niż w przypadku mężczyzn homoseksualnych. Bezpośredni wniosek płynący z tych danych wskazuje, że biseksualni mężczyźni częściej podejmują praktyki oralne i analne niż heteroseksualiści. Jednak ilość tych stosunków jest nadal mniejsza niż wśród homoseksualistów.

Warto wiedzieć: Czy biseksualiści mają większą szansę na szczęście?

Biseksualiści deklarują, że seks z kobietą jest wspaniały i niezastąpiony, ale zawsze w różnym stopniu ograniczony. Natomiast seks między mężczyznami jest nieskrępowany i wolny.