Czy biseksualiści mają większą szansę na szczęście?

Czy biseksualiści mają większą szansę na szczęście?
Wydawać by się mogło, że osoby biseksualne posiadają ogromny potencjał do osiągnięcia szczęścia, wynikający ze zwiększonych szans na spotkanie właściwej osoby i zrealizowanie stabilnego oraz harmonijnego związku. Nic bardziej mylnego!
/ 16.07.2010 17:53
Czy biseksualiści mają większą szansę na szczęście?

Aż 30% z 137 biseksualistów poddanych ankiecie myślało o samobójstwie, a ponad połowa z nich podejmowała próby odebrania sobie życia. Biseksualiści mają większą tendencję do zapadania na depresję i inne choroby psychiczne.

Określ swoje preferencje seksualne

Wszystko rozpoczyna się od próby zdefiniowania swojej seksualności i odnalezienia się w czarno-białym świecie hetero-homo. Biseksualiści mają ogromny problem z nazwaniem własnych potrzeb i polubieniem samych siebie. Kiedy uda się już minąć etap określenia swojej tożsamości i wewnętrznej walki, pozostaje jeszcze zmierzyć się ze światem zewnętrznym. Najpierw muszą porozmawiać z rodziną i bliskimi, którzy bardzo różnie reagują na informację o orientacji biseksualnej. Potem rozpoczyna się szukanie drugiej połowy. Często problemem okazuje się nawiązanie relacji z osobami czysto hetero lub czysto homo.

Warto wiedzieć: Jak rodzi się biseksualizm?

Nie ważna płeć. Ważny drugi człowiek!

W oczywisty sposób biseksualiści poszukują spełnienia emocjonalnego. Różnią się od reszty tylko tym, że zakochują się w człowieku, niezależnie od jego płci. Ale na ich drodze czekają problemy tego samego gatunku co wśród partnerów heteroseksualnych, tylko o wzmożonym nasileniu. W klasycznych związkach na porządku dziennym zdarzają się zdrady, kłamstwa i rozstania. Ale trudniej podjąć walkę o związek, kiedy zdrada dotyczyła seksu z tą samą płcią. Niektórzy partnerzy nie są w stanie udźwignąć tego ciężaru. Według statystyk odkrycie związku męża z innym mężczyzną rujnuje przeważnie małżeństwo znacznie bardziej niż „zwykła” zdrada.

Wbrew pozorom życie erotyczne biseksualistów nie jest bogatsze, czy bardziej satysfakcjonujące ze względu na większą ilość partnerów i ich różnorodność. Co więcej, błędem jest myślenie, że mają oni większe libido, a co za tym idzie bujniejsze życie seksualne. Odsetek seksoholików wśród biseksualistów jest taki sam jak w populacji heteroseksualistów.

Polecamy: Czy można przedłużyć długość stosunku?

Czy są dobrymi kochankami?

Biseksualiści twierdzą, że są dobrymi kochankami. Orientacja zmusza ich do patrzenia z różnych perspektyw, a lęk przed odrzuceniem motywuje do pracy nad sobą, szczególnie w kwestiach seksualnych. Biseksualiści, których orientacja jest wynikiem ich niespójnej osobowości, wewnętrznej walki i ciągłych rozterek, nie znoszą życiowej rutyny, a w łóżku uwielbiają eksperymentować. Jednak korzystanie z „dobrodziejstw” biseksualizmu w sferze erotycznej wymaga wcześniejszego wewnętrznego pogodzenia się ze swoją orientacją i jej konsekwencjami.

Redakcja poleca

REKLAMA