Czym jest wampiryzm seksualny?

Wampir seksualny?/fot. Fotolia fot. Fotolia
Wampiryzm seksualny jest dewiacją seksualną związaną z fetyszem – w tym przypadku jest nim krew. Wampir nierzadko czerpie przyjemność z pobierania energii od partnera w trakcie stosunku. Na czym dokładnie polega wampiryzm seksualny?
/ 13.09.2012 11:03
Wampir seksualny?/fot. Fotolia fot. Fotolia

Co to jest wampiryzm seksualny?

Wampiryzm seksualny to jedna z wielu dewiacji seksualnych. W tym przypadku fetyszem jest krew partnera, a satysfakcja seksualna osiągana jest najczęściej w wyniku ugryzienia lub zadrapania. O ile niektórzy dewianci znają granice przyzwoitości, o tyle są też tacy, których podnieca coś więcej niż zwykłe draśnięcie.

Wampiryzm seksualno-emocjonalny

Niekiedy wampirowi seksualnemu wystarcza energia pobierana od partnera podczas aktu seksualnego. Wampir stwarza tak silną więź z partnerem, że go od siebie uzależnia seksualnie. Gdy dochodzi do zbliżenia, dewiant czerpie energię z orgazmu partnera, przy czym jest on tak „doenergetyzowany”, że sam nie musi czerpać rozkoszy z samego aktu seksualnego.

Wampir uznaje, że energia pobierana podczas orgazmu partnera jest najczystsza, ponieważ nie ma w niej negatywnych uczuć, a jedynie czysta przyjemność i zadowolenie. Ponadto energia ta jest „łatwo przyswajalna”, tzn. jest jej na tyle dużo i przemieszcza się ona tak szybko, że wampir jest w stanie z łatwością ją przyswoić. Kolejnym plusem czerpania przez wampira energii z aktu seksualnego jest to, że jest ona sycąca.

"Ofiara" po takim akcie seksualnym czuje się niezwykle zmęczona. Wampir "wyssał" z niej energię, dlatego zamiast uczucia błogiego relaksu ofiara po stosunku z wampirem opada z sił i jest osłabiona.

Zobacz też: Dewianci - skąd się bierze przemoc?

Podniecający widok krwi

Niektórym jednak nie wystarczy energia wydobywana z partnera podczas jego orgazmu. W tym wypadku zarówno granica przyzwoitości, jak i bezpieczeństwa zastaje przekroczona.

Wampir napaja się widokiem krwi, ale nie wystarczy mu zadrapanie czy ugryzienie. Dewiant czerpie przyjemność z poniżania, bicia i znęcania się nad partnerem, czego efektem końcowym jest widok krwi. Takie praktyki to już sadomasochizm. Atmosfera zawładnięcia i strachu podnieca wampira, dzięki czemu zyskuje niezwykle duże pokłady energii.

Wampiryzm seksualny niecielesny

Wampiryzm seksualny astralny (niecielesny) polega na czerpaniu energii od osoby pobudzonej seksualnie, jednak bez kontaktu cielesnego i wzrokowego. Zatem taki akt może się odbywać, np. poprzez rozmowę telefoniczną czy przez internet. Im wampir mocniej pobudzi seksualnie swoją ofiarę, tym więcej energii może od niej pobrać na drodze astralnej.

Inną metodą jest wywoływanie przez wampira podniecenia u ofiary podczas snu. Demon seksualny wpływa wtedy na jego/jej sny, powodując różne fantazje erotyczne i podniecenie, a czasem masturbację. Wampir nawiązuje z ofiarą psychiczną bliskość i czerpie od niej energię.

Zobacz też: Władza mnie podnieca

Redakcja poleca

REKLAMA