Czym jest altocalciphilia?

Altocalciphilia to fetysz związany z wysokimi obcasami. Jak rozpoznać altocalciphilię? Czy altocalciphilię się leczy, a jeśli tak to jakie terapie się stosuje? Co może być przyczyną tego fetyszu? Z jakim innym fetyszem może wiązać się altocalciphilia?
/ 10.05.2013 13:23

Czym jest altocalciphilia?

Altocalciphilia to fetysz związany z wysokimi obcasami. Osoby z altocalciphilią odczuwają podniecenie seksualne patrząc na kogoś, kto nosi obcasy (niekoniecznie musi to być kobieta).

Spełnienie dają również fantazje na temat wspomnianych butów, a także odbywanie stosunków płciowych z partnerem, który nosi takie obuwie.

Fetysz ten wiąże się często z upodobaniem stóp. Niektórzy lubią nawet lizać podeszwy używanego obuwia. Czasami zdarza się także, że osoba zafascynowana wysokimi obcasami odczuwa nieodpartą chęć masturbacji obuwiem.

Pociąg do wysokich obcasów najczęściej odczuwają mężczyźni, wśród kobiet fetysz ten jest raczej rzadko spotykany.

Jak rozpoznać altocalciphilię?

Altocalciphilia objawia się m.in.:

  • seksualnym zainteresowaniem wysokimi obcasami,
  • dużą ilością czasu spędzaną na rozmyślaniu o takim obuwiu,
  • fantazjami seksualnymi, w których główną rolę odgrywają buty.

Czy altocalciphilię się leczy?

Leczenie nie jest konieczne, chyba że fetysz zaczyna być poważnym problemem (życie podporządkowane jest całkowicie preferencjom seksualnym). Większość ludzi uczy się akceptować swoje fantazje i panuje nad swoimi potrzebami.

W przypadku leczenia wykorzystuje się:

  • psychoanalizę,
  • hipnozę,
  • terapię behawioralną,
  • terapię poznawczą.

Zobacz też: Władza mnie podnieca

Skąd się bierze altocalciphilia?

Nie do końca poznano, skąd bierze się ten fetysz, ponieważ nie przeprowadzono zbyt wielu badań w tym kierunku. Często jednak pojawiają się poglądy, że altocalciphilia może być skutkiem:

  • specyficznych uwarunkowań seksualnych,
  • ogólnego stanu zdrowia psychicznego,
  • fobii.

Fetysz a internet

W internecie istnieje wiele różnych stron, na których fanatycy damskich butów wymieniają się filmami czy zdjęciami. Podobne sytuacje mają miejsce na różnego rodzaju forach, gdzie internauci dzielą się swoimi doświadczeniami, opisując swoje historie, często z pikantnymi szczegółami.

Buty w sexshopach

Różnego rodzaju obuwie można kupić w sklepach oferujących bogaty asortyment akcesoriów seksualnych. Buty dostępne w takich miejscach często odbiegają od standardów, które na co dzień prezentują nam sklepy obuwnicze. Często wykonane są z lateksu bądź plastiku, posiadają wysokie platformy, przez co obcas wydaje się jeszcze wyższy.

Zobacz też:Asfiksjofilia – niebezpieczne duszenie

Redakcja poleca

REKLAMA