Co nas podnieca?/fot. Fotolia

Co nas podnieca?

Co podnieca kobiety, a co mężczyzn? Każdy zna ten przyjemny dreszczyk, który wzbudza w nas atrakcyjność drugiej osoby. Uderzenie gorąca albo chłodna fala, szybsze bicie serca, gęsia skórka, podniecenie. Mimo że ekscytację przeżywamy podobnie, to różnimy się preferencjami. Różni ludzie, różne podniety. Co nas zatem podnieca i dlaczego?
/ 06.07.2011 14:54
Co nas podnieca?/fot. Fotolia

Mens’ Word

Podstawowym podział to ten ze względu na płeć. Na zupełnie inne rzeczy będą zwracały kobiety, a na inne mężczyźni. Jak wiadomo ci ostatni są wzrokowcami. Uwielbiają wyraziste akcenty, oryginalność, nie znoszą bylejakości. Aby było jasne, opisy odnoszą się do wyglądu. Dlatego wśród mężczyzn króluje ideał kobiecych wymiarów 90–60–90.

Mężczyzn podnieca to, co widzialne dla oka – w końcu to wzrokowcy. Dlatego uwielbiają wszystko, co podkreśla kobiece atuty. Z lubością podziwiają długie nogi w butach na wysokim obcasie, obcisłe ubrania eksponujące krągłości, wyraziste kolory i niewymuszoną elegancję.

Jednak charakter również odgrywa rolę w postrzeganiu obiektu jako podniecający. I tak facetów interesują kobiety tajemnicze, uśmiechnięte, zaradne, elokwentne, pewne siebie. I co ważne – nie roznegliżowane, jak się powszechnie wydaje! Jak mówi Adam, 26-letni student „kobieta w ładnej bieliźnie jest bardziej naga niż całkowicie rozebrana”.

Poza tym przesadne eksponowanie swoich atutów mężczyźni odbierają jako niesmaczne, a nawet niebezpieczne.

Zobacz też: Białe małżeństwo - co to takiego?

Natura wodzi ich za nos

Biedni mężczyźni, gdy dostają od żony po głowie za oglądanie się za blondyną z dużym biustem, które nie zdają sobie sprawy, że jest to uwarunkowane ewolucyjnie!

Tak już jest, drogie Panie, że męska natura stawia na ilość, a nie na jakość. Wybór partnerki o krągłych kształtach to podświadoma selekcja płodności, ale niekoniecznie musi świadczyć o rychłej zdradzie! Po prostu podziwiają obce dzieło Matki Natury. Przecież swoim zachwycają się na co dzień!

Kobiecy punkt widzenia

Dla kobiet natomiast ważny jest całokształt. W ich przypadku nie liczy się jedynie wygląd zewnętrzny. Najczęstszym kryterium uznania faceta jako podniecającego jest intelekt! Okazuje się, że bycie opalonym i „napakowanym” macho jest daleko przereklamowane. Kobiety dużo bardziej cenią sobie możliwość rozmowy, umiejętność twórczego myślenia, rozwiązywania problemów oraz zaradność w codziennym życiu. Mężczyzna nie powinien być tylko kochankiem, ale jeszcze partnerem, przyjacielem i dobrym ojcem w przyszłości.

Jeśli jednak mielibyśmy się skupić na męskiej fizyczności, to kobiety z całą pewnością najpierw patrzą na dłonie. Jeśli są brudne i zaniedbane, facet odpada w przedbiegach. Oprócz tego patrzymy też na proporcje i wzrost – czy mężczyzna nie wygląda komicznie i jakby prezentował się u naszego boku.

Oczywiście patrzymy też na twarz, oceniamy jego…  męskość. Choć nie wszystkie kobiety się do tego przyznają, często starają się ocenić wielkość członka. Czy to po spodniach, czy po ogólnym wrażeniu (są nawet specjalne wskazówki, na co zwracać uwagę!). Nie ma się co dziwić. Kobiety nie mniej lubią seks niż mężczyźni.

Zobacz też: Jak się cieszyć seksem będąc kobietą?