Encyklopedia seksu - łańcuszek łechtaczka łyżeczki

Encyklopedia seksu fot. Fotolia
"Łydka, łydka, łydka" - pisał Gombrowicz. A my dziś piszemy o łechtaczce. I nie tylko...
/ 28.10.2013 16:22
Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Łańcuszek


Łańcuszek to nazwa jednego z rodzajów seksu grupowego. Uczestnicy 'łańcuszka' ustawiają się w koło, każdy zwraca się w tę samą stronę i uprawia wybraną formę seksu (oralny, analny itd.) z przypadkowym sąsiadem/sąsiadką. Później może nastąpić zmiana kierunku.

Łechtaczka


Łechtaczka to zewnętrzny narząd płciowy samic ssaków, który osiąga wielkość ziarnka grochu. Niezwykle ważny, ponieważ odgrywa podstawową rolę w pobudzeniu seksualnym i orgazmie, stanowiąc główne źródło rozkoszy seksualnej kobiet. Łechtaczka znajduje się w pobliżu przedniego połączenia warg sromowych mniejszych. W stanie spoczynku ukryta jest pod tzw. napletkiem łechtaczki. Poddana stymulacji seksualnej wypełnia się krwią i powiększa. Uważa się ją za żeński odpowiednik żołędzia prącia, ponieważ jest podobnie do niego zbudowana.

Łyżeczki


Łyżeczki to pozycja seksualna odpowiednia zarówno przy stosunku pochwowym, jak i analnym. Partnerzy kładą się na boku, głowa przy głowie, w pozycji przypominającej złożone ze sobą dwie łyżeczki. Umożliwia to bardzo bliski kontakt cielesny i wzajemne pobudzanie narządów płciowych oraz głęboką immisję członka (tzn. jego wprowadzenie do pochwy). 'Łyżeczki' są pozycją wygodną dla kobiet w zaawansowanej ciąży.

Opracowanie haseł: MTC
Na postawie książki: dr Ruth Westheimer, "Encyklopedia seksu", przeł. Zofia Grudzińska, Wydawnictwo AL FINE oraz innych źródeł.

Redakcja poleca

REKLAMA