Encyklopedia seksu - gang bang punkt grafenberga gra wstępna

Encyklopedia seksu fot. Fotolia
Gdzie, z kim, jak...? Najważniejsze pytanie dotyczące seksu brzmi: co najbardziej lubisz? Dziś na literę "G"
/ 28.10.2013 16:19
Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Gang-bang


Gang-bang zabawa seksualna podczas której grupa osób (najczęściej mężczyzn) czeka w kolejce, by odbyć pełny stosunek z jedną osobą (zwykle kobietą). Notowano już bicie rekordów w tej dziedzinie. Ganga-bang miewa z góry określony temat przewodni, np. Hawaje albo "Gra w zielone".

Grafenberga punkt


Punkt Grafenberga  został odkryty przez niemieckiego ginekologa Ernesta Grafenberga w 1950 r. Znajduje się ok. 3-5 cm wewnątrz pochwy, na jej przedniej ścianie między kością łonową a szyjką macicy. Stymulacja punktu G może doprowadzić kobietę do bardzo intensywnego orgazmu i wytryśnięcia z pochwy wydzieliny odpowiadającej męskiej ejakulacji. Nie ma wątpliwości, że wiele kobiet jest bardzo wrażliwych w tym miejscu, ale istnienie punktu G nie zostało potwierdzone przez badania naukowe.

Gra wstępna


Gra wstępna to erotyczne pieszczoty (całowanie, ściskanie, masowanie, lizanie, głaskanie i wszelkie inne, na jakie ma się ochotę), którymi oboje partnerzy obdarzają się przed stosunkiem płciowym. Gra wstępna służy seksualnemu rozbudzeniu obojga partnerów i przygotowaniu ich na miłosną rozkosz.

Gynonudomania


Gynonudomania to upodobanie do zdzierania odzieży z partnera.

Opracowanie haseł: MTC
Na postawie książki: dr Ruth Westheimer, "Encyklopedia seksu", przeł. Zofia Grudzińska, Wydawnictwo AL FINE oraz innych źródeł.

Redakcja poleca

REKLAMA