Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Encyklopedia seksu - fellatio fetyszyzm fisting formikofilia frotteryzm

Fascynujący świat seksu... Poznaj go od A do Z! Dziś możesz zgłębić znaczenie pięciu słów na literę F
/ 28.10.2013 16:19
Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Fellatio


Fellatio to odmiana seksu oralnego, polegająca na pieszczeniu penisa i jąder ustami oraz językiem. Bodźce stymulujące męskie genitalia podczas fellatio to ssanie i lizanie żołędzi, ciasne obejmowanie wargami trzonu członka, przesuwanie ich w górę, w dół. Fellatio może być częścią gry wstępnej lub sposobem na zaspokojenie seksualne partnera zakończone ejakulacją.

Fetyszyzm


Fetyszyzm to obdarzanie jakiegoś obiektu/przedmiotu właściwościami erotycznymi, czerpanie rokoszy z patrzenia nań, dotykania go. Kontakt z fetyszem wzbudza w fetyszyście podniecenie i daje mu satysfakcję seksualną. Najpopularniejszymi fetyszami są części ciała, np. piersi lub stopy oraz przedmioty fizyczne, takie jak koronkowe majtki czy buty na wysokim obcasie (patrz: altokalcifilia ), ale tak naprawdę każdy dowolny obiekt może odgrywać rolę fetysza seksualnego.

Fisting


Fisting, znany także jako "wypiąstkowanie" to zaspokajanie seksualne drugiej osoby przez wprowadzanie dłoni i nadgarstka (lub nawet całej ręki) do jej pochwy lub odbytnicy.

Formikofilia


Formikofilia to osiąganie podniecenia erotycznego w sytuacji, gdy po ciele i genitaliach spacerują owady. Formikofile przywabiają np. mrówki lub muchy przez smarowanie czymś słodkim (np. dżemem) stref erogennych.

Frotteryzm


Frotteryzm to inaczej ocieractwo, czyli czerpanie przyjemności przez pocieranie genitaliami o ciało innej osoby, nie połączone z penetracją. Upodobaniu do frotteryzmu służą sytuacje, w których ludzie zmuszeni są stać blisko siebie, np. miejska komunikacja w godzinach szczytu.

Opracowanie haseł: MTC
Na postawie książki: dr Ruth Westheimer, "Encyklopedia seksu", przeł. Zofia Grudzińska, Wydawnictwo AL FINE oraz innych źródeł.