Encyklopedia seksu - afrodyzjaki altokalcifilia analingus autoerotyzm

Encyklopedia seksu fot. Fotolia
A co Ty wiesz o seksie? Lubisz zgłębiać ten temat? Jeśli tak, to świetnie! Ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy. Dziś na literę "A"
/ 28.10.2013 16:17
Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Afrodyzjaki


Afrodyzjaki to produkty spożywcze, napoje, narkotyki i pachnidła, którym przypisuje się właściwości potęgowania podniecenia płciowego i zwiększania seksualnego wigoru. Od zarania dziejów ludzie poszukiwali źródeł coraz silniejszych odczuć erotycznych. Afrodyzjaki były i są nadal istotne szczególnie dla mężczyzn, którzy upatrują w nich możliwości podniesienia poziomu swojej sprawności seksualnej.

Jednymi z najstarszych afrodyzjaków były gotowane w mleku jądra kozła, wątroba rekina i sproszkowany róg nosorożca. Wszystkim, którzy pragnęli ożywić swoje życie seksualne, zalecano też spożywanie ostryg, gruczołów małp, korzenia żeń-szenia oraz orzeszków ziemnych. Najsłynniejszym afrodyzjakiem jest tzw. hiszpańska mucha (sproszkowany odwłok jednego z gatunków chrząszcza). Warto jednak wiedzieć, że nadużywanie tego środka pobudzającego jest w istocie niebezpieczne - prowadzi do zatrucia całego organizmu oraz przewlekłych zakażeń narządów płciowych i dróg moczowych.Na rynku dostępnych jest wiele substancji reklamowanych jako afrodyzjaki, ale niekoniecznie skutecznych. Prawda jest taka, że nie zawsze można jednoznacznie wytłumaczyć mechanizm działania substancji afrodyzjakalnych, można też kwestionować ich domniemaną skuteczność. Na każdego z nas co innego może działać podniecająco.

Altokalcifilia


Altokalcifilia to rodzaj fetyszyzmu. Dla osób, których dotyczy altokalcifilia, najprzyjemniejszym bodźcem seksualnym są wysokie obcasy. Upodobanie to jest często spotykane w filmach pornograficznych.

Analingus


Analingus to całowanie i lizanie odbytu partnera, w celu stymulacji seksualnej.

Autoerotyzm


Autoerotyzm to wszelkie czynności seksualne oraz rodzaje stymulacji erotycznej podejmowane z własnej inicjatywy, skierowane na siebie samego/samą. Głównie są to dwa rodzaje zachowań: masturbacja oraz snucie erotycznych fantazji z własnym udziałem. Przedmiotem aktywności autoerotycznej może być samo osiągnięcie pobudzenia, pobudzenie połączone z kontynuowaniem procesu aż do chwili osiągnięcia orgazmu, wzbudzenie podniecenia podczas gry wstępnej odbywanej przed aktem seksualnym z drugą osobą lub taka aktywność seksualna pary, kiedy każdy z partnerów angażuje się w autoerotyczną masturbację aż do osiągnięcia orgazmu.

Opracowanie haseł: MTC
Na postawie książki: dr Ruth Westheimer, "Encyklopedia seksu", przeł. Zofia Grudzińska, Wydawnictwo AL FINE oraz innych źródeł.

Redakcja poleca

REKLAMA