Zwalcz migrenę bez tabletek

Ból głowy to niezwykle często dolegliwość, która choć nie musi oznaczać nic poważnego, może uprzykrzyć życie. Zamiast jednak ratować się wciąż tabletkami, możemy wykorzystać naturalne metody pozbywania się migreny…

Ból głowy to niezwykle często dolegliwość, która choć nie musi oznaczać nic poważnego, może uprzykrzyć życie. Zamiast jednak ratować się wciąż tabletkami, możemy wykorzystać naturalne metody pozbywania się migreny…

Zwalcz migrenę bez tabletek

depositphotos.com

Niestety, wielu z nas cieszy się po prostu taką „urodą” – pod wpływem stresu, przepracowania, zmiany pogody czy innych okoliczności męczy nas ból, który potrafi utrudnić pracę, poruszanie się, utrzymanie dobrego samopoczucia. Najprostszy sposób, czyli tabletka przeciwbólowa nie pozostaje niestety bez konsekwencji dla całego organizmu – niesterydowe środki przeciwbólowe w większych ilościach obciążają układ pokarmowy, zaostrzają dolegliwości gastryczne, upośledzają czynność wątroby a na dodatek stają się po jakimś czasie zbyt słabe w działaniu, gdy organizm się już przyzwyczai.

Zamiast tabletki
Jeśli ból głowy należy do twoich regularnych przypadłości spróbuj innych metod, które mogą pomóc w sposób skuteczniejszy a przede wszystkim bezpieczniejszy…

  • Akupunktura – choć medycyna niekonwencjonalna wciąż jeszcze bywa traktowana jak magia i wiele z jej rzekomych sukcesów trudno wytłumaczyć czy potwierdzić z punktu widzenia nauki, pomoc przy nawracających migrenach, łącznie z całkowitym wyleczeniem, jest faktem powszechnie uznawanym. Zabiegi wykonywać może jedynie licencjonowany terapeuta z odpowiednim doświadczeniem.
  • Dieta – prowadząc „dzienniczek swoich migren” możesz spróbować wyeliminować czynniki potencjalnie prowokujące ból głowy. Bardzo często należą do nich składniki pokarmowe, które w określonych ludziach wywołują niepożądaną reakcję. Do winnych należą tutaj zwłaszcza mocne alkohole, czerwone wino, herbata, kawa, żółty ser, wędzone ryby i mięsa, orzechy, czekolada a także sztuczne słodziki i tradycyjne słodycze.
  • Medytacja – każda praktycznie forma relaksu sprzyja obniżeniu napięcia i ulżeniu w bólu głowy. Szczególnie tutaj poleca się medytację i jogę, które dotleniają ciało, uspokajają umysł i pozwalają pozbyć się codziennego stresu. Gdy masz ból głowy, zamknij się w ciemnych, przewietrzonym i cichym pomieszczeniu i spróbuj rzez dziesięć minut głęboko oddychać skupiając myśli na oddechu.
  • Relaksacja – to kolejna forma cichego zajęcia się sobą, która pozwala rozładować stres i pozbyć się bólu, Technika ta polega na napinaniu po kolei poszczególnych mięśni różnych partii ciała i rozluźnianiu ich. Ćwiczenia wykonujemy na leżąco w spokojnej atmosferze.
  • Magnez – badania wskazują, że suplementacja magnezem przynosi bardzo dobre efekty w walce z powtarzającymi się migrenami. Niski poziom tego pierwiastka może być odpowiedzialny za pojawianie się bólów głowy. Inne zalecane suplementy przy bólach głowy to witamina B2 i koenzym Q10.
  • Sport – niestety, jak zwykle wysiłek fizyczny jest wielkim wygranym. I choć czasem ciężko zmusić nam się z bólem do biegania czy pójścia na basen, zwykle pół godziny ruchu skutecznie oddala migrenę i poprawia samopoczucie. W głównej mierze jest to efekt wydzielania endorfin, które rozładowują napięcie i działają przeciwbólowo na całe ciało.
  • Regularne posiłki – spadek poziomu cukru we krwi związany z nieregularnym jedzeniem bądź omijaniem posiłków to jeden z najczęstszych powodów bólu głowy. Jeśli cierpisz na migreny upewnij się, że codziennie jeszcze porządne śniadanie a potem co 3-4 godziny zjadasz lekki posiłek lub zdrową przekąskę.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Świetnie byłoby, gdybyśmy nie musieli szprycować się lekarstwami. Ja sama stosuję się do tych porad, bo wszystkie powtarzają się na abcmigrena.pl i na ich fanpejdży Migrena z głowy. Tam jednak zachęcają do wizyt u neurologa, gdzie lekarz przepisuje lekarstwa silniejsze, ale też takie które zażywamy w mniejszych dawkach. Trzeba znalexc złoty środek w tej strasznej chorobie.