POLECAMY

Miała nie żyć, była wyszydzana i przezywana. Wszystko przez chorobę, która teraz jest jej atutem!

Przez lata słyszała, że wygląda jak dalmatyńczyk, krowa albo żyrafa. Teraz zamieniła swoje schorzenie w zaletę, dzięki którym jest rozpoznawalna i może zwracać uwagę na problem braku akceptacji osób o odmiennym wyglądzie!
Miała nie żyć, była wyszydzana i przezywana. Wszystko przez chorobę, która teraz jest jej atutem! fot. instagram.com/yulianna.yussef

Na pierwszy rzut oka normalna dziewczyna: piękna, młoda i roześmiana. Gdy się urodziła, lekarze nie dawali jej dużych szans na przeżycie. Przez lata borykała się z nieprzychylnymi komentarzami pod swoim adresem, była przezywana, drwiono z niej i szydzono. Powodem była jej nietypowa choroba.

Odsłoń swoje znamiona

Yulianna Yussef mieszka w Warszawie, ma 26 lat i ukraińsko-libańskie korzenie. Cierpi na wrodzone znamiona melanocytowe – rzadką chorobę genetyczną, która występuje u mniej niż 1% populacji. Ciało dziewczyny pokrywają tysiące znamion, a każde może zagrażać jej życiu i być rakotwórcze. Lekarze, którzy byli przy jej narodzinach, orzekli, że nie przeżyje – nie widzieli wcześniej tak skrajnego przypadku tej choroby.

Znamiona pokrywają bowiem znaczną część ciała dziewczyny, szczególnie jej tułów i plecy.

Yulianna nie kryje jednak swojego ciała i dumnie pokazuje je na Instagramie, gdzie zdobyła już ponad 50,000 obserwatorów. Poprzez swoje zdjęcia stara się pokazać, że inność też może być piękna, inspirując przy tym wiele osób, w tym chorych na inne rzadkie choroby. Swoje fotografie opatruje hasztagiem #bareyourbirthmark (odsłoń swoje znamiona).

Jak wygląda czerniak?

W imieniu osób o odmiennym wyglądzie

O jej historii napisały już media brytyjskie, argentyńskie i niemieckie. Udało się zatem to, czego pragnęła Yulianna: zwrócenie uwagi na problem braku akceptacji osób o odmiennym wyglądzie. „Wszyscy jesteśmy różni i to jest wspaniałe” – komentuje dziewczyna.

Dawniej Yulianna marzyła o tym, by zostać modelką – teraz spełnia je i świetnie sprawdza się w tej roli. Jednego nie można jej odmówić: na pewno nie jest modelką przeciętną i bez wyrazu!

Czy to czerniak? Wycinanie znamion krok po kroku

 

😌small review on 2016: last year was with ups and downs, with a lot of travel, great impressions, I met many wonderful people and discovered new things.🙆🏽
2016 suddenly turned to me with one of my greatest achievements - #bareyourbirthmark 🍪
I never thought that I could find the amount of force that would stop me from being afraid and hiding my body from prying eyes, I never thought I could be so much confident, I never thought that I will be able to accept and love my body and that I can put this topic in newspapers all over the world 🌎 
I am grateful for my every day in 2016!🙏🏽
and most importantly I'm grateful to all those people who were there and supported me at every turn! I am grateful to all those families with cmn who wrote to me and sent me photos, shared with me their stories.
You guys are pushing me to move on!👊🏽
I am grateful to you 2016 and looking forward to see what is prepared for me in 2017😌❤️ #inmyskiniwin #2016 #preparing #for #2017 #traveller #travel #discover #discoverearth #world #beautiful #unique #lovemyself #girl #beach #sun #vacation #ocean #birthmark #role #model #grateful #blogger #instablogger #inspiration #motivation #photo #goals #bodygoals

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Yulianna Yussef (@yulianna.yussef)

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)