Witamina H

Czyli biotyna. Pełni bardzo ważną rolę w syntezie aminokwasów, białek i kwasów tłuszczowych. Wspomaga właściwe funkcjonowanie skóry oraz włosów oraz prawidłowość funkcji tarczycy.
/ 02.06.2008 23:10

Czyli biotyna. Pełni bardzo ważną rolę w syntezie aminokwasów, białek i kwasów tłuszczowych. Wspomaga właściwe funkcjonowanie skóry oraz włosów oraz prawidłowość funkcji tarczycy. Witamina H

Zagrożenia przy niedoborze witaminy H
W przypadku jej niedoboru możemy popaść w stan apatii, osłabienia i mieć bóle mięśniowe. Podwyższa się poziom cholesterolu oraz obecność barwników żółciowych we krwi. Bardzo istotnym objawem są widoczne zmiany skórne takie jak łuszczyca na dłoniach, nogach, a nawet ramionach. Skóra jest przebarwiona i bardzo mocno wysuszona.

Gdzie szukać witaminy H?
Źródłami witaminy H są banany, pomarańcze, winogrona, groch, cebula, kalafior, buraki, sałata, szpinak, kapusta, drożdże, grzyby, marchew oraz mięso wieprzowe i wołowe, a także śledź, kurczak, jaja, mleko i ziarna pszenicy.
 

mwmedia

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/11.08.2009 11:38
Mam klopoty ze skóra, nie jest to alergia, robiłam testy]. Dermatolog stawia różne diaggnozy i przepisuje maść sterydową.Może ta wit. H cos pomoże? EP
/28.02.2009 16:40
Dzienki wam za te wiadomości w nauce