Choroby wywołujące trądzik - chorobowe przyczyny trądziku

Jeśli bezskutecznie walczysz z trądzikiem, warto sprawdzić, czy jego przyczyna nie wynika z choroby. Sprawdź, jakie dolegliwości mogą wywoływać trądzik!
/ 13.02.2018 08:24

Trądzik u dorosłych może mieć wiele przyczyn. Niewłaściwa dieta, złe nawyki higieniczne, źle dobrane kosmetyki, stres, miesiączka... To wszystko może przyczyniać się do powstawania brzydkich wyprysków na twarzy, dekolcie, a nawet plecach. Jest jednak jeszcze jedna grupa przyczyn, o której często zapominamy. Trądzik może być bowiem objawem zaburzeń hormonalnych. Oto 4 choroby, które mogą wywoływać trądzik!

Skąd się bierze trądzik?

Gdy gruczoły łojowe produkują zbyt dużo wydzieliny, a jej wydzielanie na zewnątrz jest utrudnione, powstają idealne warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Rozwija się stan zapalny, którego efektem są brzydkie wypryski na skórze.

Taka sytuacja może mieć wiele przyczyn. Winna może być twoja dieta, bogata produkty o wysokim indeksie glikemicznym, potrawy i produkty o znacznym stopniu przetworzenia (np. fast foody), cukier, sól czy alkohol.

Jeśli zdarza ci się zapominać o wieczornym demakijażu lub regularnym myciu pędzli do make-upu, stwarzasz bakteriom idealne warunki do rozwoju. A to prosta droga do trądziku.

Jeśli jednak powyższe przyczyny zupełnie cię nie dotyczą, a ciągle bezskutecznie walczysz z trądzikiem, wybierz się do endokrynologa. Trądzik może być objawem zaburzeń hormonalnych, a jego leczenie może wymagać interwencji lekarza. Poznaj 4 chorobowych winowajców trądziku i sprawdź, jak z nimi walczyć!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/27.11.2018 10:41
Moja córka od kilku lat walczy z trądzikiem, stosowałyśmy różne specyfiki, była u dermatologa. Wszystko działa jak przyjmuje, po odstawieniu problem powraca. Dodam że nie jest już nastolatką, ma 25 lat.
/03.03.2018 11:33
Ja męczyłam się z trądzikiem parę lat, brałam naprawdę silne leki i nic nie pomagało. Mama wyczytała w jakiejś babskiej gazecie o olejku cynamonowym od damai i u mnie świetnie poradził sobie z trądzikiem. Jest naturalny więc nie trujesz się jakąś chemią. Do dziś go stosuję przeciw cellulitowi
/15.02.2018 13:44
Jestem zdecydowanie za naturalnymi sposobami leczenia. Ogólnie preferuję środki oparte na naturalnych składnikach, choc tych coraz to mniej Za dużo mamy podawanych antybiotyków, dodatkowo są one w jedzeniu, Prawda taka, że jak tak dalej pójdzie, to gdy faktycznie będą potrzebne to nie zadziałają. A jak łatwo lekarze przepisują antybiotyki miałam przykład na sobie. Trądzik - miałam brac antybiotyki, stosowałąm maść konopną uniwersalną I serum aknea . Owszem dłużej to pewnie trwało, ale pozbyłam się go. Zapalenie oskrzeli, podobnie, antybiotyk. Ja leczyłam się syropem konopnym Z Rokitnikiem I herbatę konopną z maliną i liśćmi lipy Owszem miałam ten luksus,że mogłam 14 dni odpoczywać przy tym, ale antybiotyku nie brałam... polecam te produkty na konopiafarmacja pl
POKAŻ KOMENTARZE (2)