Na czym polega badanie trychologiczne?

Chciałabyś zbadać zdrowie swoich włosów i skóry głowy? Wybierz się na badanie trychologiczne! Zdradzamy, na czym polega to badanie
Marta Wilczkowska / 28.10.2014 07:57
Izabela Szymczak, właściciel kliniki włosów Hair LAB opowiada o przebiegu oraz przydatności badań trychologicznych. Badanie trychologiczne to badanie skóry głowy i mieszków włosowych.

Jego wykonanie polecane jest osobom z chorobami skóry głowy (łupież pstry, łuszczyca, silni świąd), a także osobom skarżącym się na nadmierne wypadanie włosów. Badanie trychologiczne pozwala określić kondycję włosów i skóry głowy, dzięki czemu (w oparciu o szeroki wywiad z pacjentem) możliwe jest postawienie diagnozy i podjęcie odpowiedniego leczenia.

Badanie trychologiczne można wykonać w wyspecjalizowanych gabinetach kosmetycznych, lub w poradniach i klinikach dermatologicznych posiadających odpowiedni sprzęt. Badanie jest bezbolesne i nie wymaga specjalnego przygotowania, można się więc na nie wybrać w dowolnym, dogodnym dla pacjenta momencie.

Dowiedz się więcej:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/24.11.2016 21:39
ja byłam w klinice hair medica w warszawie na badaniu trychologicznym :) to było już jakieś 4 miesiące temu i przez ten czas stosowałam się do zaleceń trycholog. Teraz mam po prostu włosy jak z reklamy :)