POLECAMY

Zabawy wielkanocne

Chcesz urozmaicić dzieciom Wielkanoc? Sprawdź, jak zająć pociechy, aby nie straciły nic ze świątecznej atmosfery!
Zabawy wielkanocne

Czas świąt jest czasem przygotowań, ale także radości i zabawy. Jeśli chcesz zająć swoje dzieci i sprawić, aby poza „Dyngusem” miały także inne atrakcje, zaproponuj im kilka zabaw!

Szukanie łakoci

Schowaj w domu czekoladowe jajka lub króliczki i zaproponuj dzieciom, aby je odnalazły. Możesz schować kilka rodzajów słodyczy w różnych miejscach. Jeśli je dobrze ukryjesz, dzieci będą miały zajęcie na długo!

Kto pierwszy ten...

lepszy! Zorganizuj zawody! Daj swoim maluchom po pisance lub zwykłym jajku. Przeciwnicy siadają obok siebie. Ich zadanie polega na dotoczeniu pisanek do ustalonej wcześniej mety. Wygrywa ten, który pierwszy dotrze do mety z niezbitym jajeczkiem!

Jajkiem w jajko!

Kolejne idealne dla Twojego dziecka zawody z jajkami. Zadaniem rywalizujących ze sobą dzieci jest uderzanie jajkiem w jajko. Gra trwa dopóki jedno z jajek nie pęknie. Oczywiście wygrywa właściciel ocalałego jajka.

Kolorowanka

Wielkanocne kolorowanki są idealnym pomysłem na zajęcie czasu. Dzieci rozwijają swoje zdolności manualne, a Ty nie musisz po nich sprzątać (zabawy z jajkami wymagają jednak nieco Twojego czasu).

Polecamy: Gotowe kolorowanki wielkanocne do wydruku

Rzut jajkiem

Wracając do zabaw z jajkami, które sprawiają maluchom najwięcej frajdy, możesz zorganizować im także zawodu w rzucaniu jajkami. Dzieci rzucają do siebie jajkiem, oddalając się powoli od siebie. Jeśli uda im się nie stłuc jajka, z pewnością powinni otrzymać nagrodę!

Zobacz także: Wesołe pudełeczka na jajka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)