welon mantilla fot. Fotolia

Welon mantilla - do jakiej sukni pasuje?

Zobacz, jak nosić mantillę oraz zainspiruj się najpiękniejszymi modelami welonu hiszpańskiego!
welon mantilla fot. Fotolia
Welon mantilla to hiszpański tradycyjny rodzaj żeńskiego nakrycia głowy. Często wybierany jest jako welon ślubny. Welon mantilla wykonany jest z tiulu i koronki, która delikatnie opada na czoło.

Do jakiej sukni ślubnej pasuje welon mantilla?

Mantilla świetnie spisze się w połączeniu z koronkową, jak i prostą suknią ślubną. Idealnie wygląda z modelem syrenki. Jeśli twoja suknia zdobiona jest koronką, taka sama koronka powinna pojawić się również na mantilli. Cały look będzie tworzył zgraną całość. Welon mantilla sprawdzi się też w zestawieniu z prostą suknią lub z modelem typu A. Nawet jeśli twoja kreacja nie będzie miała zdobień, haftów czy falban, to mantilla doda jej dużo uroku.
Mantillę nosi się na czubku głowy, aby boki opadały na ramiona, co sprawia, że welon nadaje całej ślubnej stylizacji niepowtarzalny wygląd.

Poznaj 9 modeli sukni ślubnych 

Czym wyróżnia się welon mantilla?

Welon hiszpański różni się od tradycyjnych weselnych nakryć. Jest dużo bardziej ozdobny. Wyróżnia się pięknymi haftami, długością oraz przepięknym krojem. Fasonem nawiązuje do stylu retro, więc jeśli organizujesz wesele w wydaniu vintage, to koniecznie pomyśl o tego rodzaju nakryciu głowy. 

Wybierz idealny model sukni ślubnej