Zespół muzyczny czy DJ?

taniec ślubny, para młoda, pierwszy taniec na weselu fot. Fotolia
Zobacz plusy i minusy wyboru zespołu muzycznego i DJ-a na wesele i podejmij właściwą decyzję.
taniec ślubny, para młoda, pierwszy taniec na weselu fot. Fotolia
Muzyka na weselu odgrywa ważną rolę. Niektórzy śmiało twierdzą nawet, że najważniejszą. Od oprawy muzycznej zależy przecież sukces całej imprezy, to, czy goście będą się świetnie bawić, czy drętwo siedzieć przy stole. Jeśli nie wiesz jeszcze, czy na ślub wybrać zespół muzyczny, czy DJ-a, koniecznie sprawdź wszystkie za i przeciw.

Poznaj najlepsze zabawy na oczepiny 

Plusy zespołu muzycznego :

Zespół muzyczny to klasyk. Od zarania dziejów na weselu obowiązkowo pojawiała się grupa muzykantów, grajków czy wodzirej z ekipą grającą na instrumentach. Dlaczego warto wybrać zespół muzyczny

  • Zespół spodoba się wszystkim gościom – szczególnie starszym ciociom, wujkom, babciom i rodzicom, dla których tradycja jest niezwykle ważna.
  • Zespół muzyczny to niepowtarzalny klimat – kapela gra na prawdziwych instrumentach, wokaliści śpiewają, nie ma w tym sztuczności i nielubianego playbacku.
  • Repertuar - zespół wykonuje najczęściej biesiadne utwory, które idealnie sprawdzą się podczas wesela.
  • Zespół poprowadzi całą imprezę - najczęściej jeden z wokalistów jest też wodzirejem, który prowadzi oczepiny i zabawia gości.
  • Oprawa muzyczna w domu pary młodej - jeśli zależy ci na oprawie muzycznej nie tylko na sali weselnej, ale również w domu (podczas przygotowań i błogosławieństwa), zespół będzie najlepszym wyborem.

Zobacz, dlaczego warto wybrać zespół na wesele 

Minusy zespołu muzycznego: 

  • Repertuar - jeśli nie umówisz się z zespołem na konkretne utwory, może się okazać, że wykonywany repertuar się nie spodoba.
  • Zespół może odtworzyć muzykę z playbacku - jeśli nie zastrzeżecie w umowie, że nie chcecie na swoim ślubie piosenek z płyty, może się okazać, że po godzinie 24, zespół włączy odtwarzacz.
  • Zespół to większe koszty - pamiętaj, że zespół muzyczny to kilka osób, które dzielą się zyskiem z wesela. Aby każdy z nich zarobił, średnia cena za granie na weselu sięga od 2 tys. do 5 tys. zł.

Poznaj aż 62 propozycje piosenek na pierwszy taniec 

Plusy wesela z DJ-em:

Wesele z DJ-em to pewna nowość. Wystarczy jeden człowiek i konsola, aby impreza naprawdę się udała. Główne zalety wesela z DJ to:  

  • Cena – pamiętaj, że DJ działa w pojedynkę i za poprowadzenie weselnej imprezy zwykle liczy sobie około 1,5-2,5 tys. zł. Dlaczego tak tanio (w porównaniu z zespołem)? DJ z nikim nie dzieli się swoją gażą, a i wykonywana przez niego praca nie jest aż tak męcząca, jak śpiewanie przez kilka godzin.
  • Repertuar – jeśli wybierasz DJ-a możesz liczyć na to, że na weselu pojawi się to, co chcesz.  Chcesz klasykę, masz klasykę. A może jednak disco polo, rock lub same zagraniczne przeboje? Dla DJ-a nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli ustalisz z nim playlistę, twoje propozycje pojawią się na weselu.

Nauka tańca przed ślubem. Sprawdź, czy warto! 

Minusy DJ-a na weselu:

  • Co ludzie powiedzą? - niestety, wielu krewnym DJ może nie przypaść do gustu. Inni powiedzą, że oszczędzałaś na własnym ślubie i że na pewno nie było was stać na zespół. Jeszcze inni będą narzekać na brak weselnego klimatu.
  • Oprawa muzyczna w domu panny młodej - DJ raczej nie będzie towarzyszył ci podczas przygotowań w dniu ślubu i nie będzie przygrywał podczas błogosławieństwa.
  • Zły wybór - Możesz trafić na koszmarnego laika. Zanim wybierzesz DJ-a, sprawdź opinię znajomych i rodziny. Nie wybieraj pierwszego z brzegu, bo może się okazać, że to zwykły nowicjusz, który zniszczy ci ślub.

Redakcja poleca

REKLAMA