Mocne wzgórki Marsa są konieczne, aby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek konkurencyjnej dziedzinie, takiej jak sport fot. Fotolia

Wzgórek Marsa – czytanie z dłoni

Trzeba praktyki, aby zlokalizować oraz ocenić wzgórki. Często łatwiej jest je zobaczyć, jeśli rękę trzyma się na poziomie oczu, a Ty patrzysz w dół na dłoń. Dowiedz się, jak czytać z dłoni i na co wpływa wzgórek Marsa.
Mocne wzgórki Marsa są konieczne, aby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek konkurencyjnej dziedzinie, takiej jak sport fot. Fotolia

Wzgórek Marsa odwaga, stanowczość oraz wytrwałość.

Są dwa wzgórki Marsa, jeden zwany wewnętrznym, a drugi zewnętrznym. Wewnętrzny Mars (F), czasami występujący pod nazwą pozytywnego Marsa, znajduje się na środku linii życia, pomiędzy palcem Jowisza a kciukiem. Jest to niewielki fragment skóry, który zgina się przy poruszaniu kciukiem.

Wzgórek wewnętrznego Marsa odsłania to, czy dana osoba potrafi sama stanąć w swojej obronie. Odnosi się on do agresywności, a także pokazuje, na ile fizycznie mężny jest człowiek. Wzgórek powinien być twardy w dotyku. Ludzie, którzy mają mocne wzgórki wewnętrznego Marsa, często rozpoczynają taką pracę zawodową, gdzie cechy te mogą być spożytkowane. Policja i siły zbrojne stanowią tego dwa przykłady. Jeśli ten wzgórek
okaże się miękki i gąbczasty, osobę będzie charakteryzować niepewność siebie oraz niezdolność do samoobrony.

Bezpośrednio w poprzek dłoni od tego wzgórka leży wzgórek zewnętrznego Marsa (G), czasami zwany negatywnym Marsem. Zazwyczaj jest on usytuowany pomiędzy linią głowy a linią serca. Niekiedy linia głowy  zakończy się na nim, ale linia serca znajduje się zawsze poniżej niego. Wzgórek zewnętrznego Marsa wiąże się z panowaniem nad sobą oraz odwagą moralną. Gdy jest on twardy w dotyku, osoba jest w stanie wytrzymać wszystko, co życie ściele na jej drodze. Nie poddaje się tak szybko jak inni.

Zobacz także: Znaki szczególne na dłoniach

Jeśli jeden z tych wzgórków jest mocny, są szanse, że ten drugi również będzie taki. Nawet jeśli tylko jeden ze wzgórków okaże się solidny, osoba będzie nadstawiała karku za swoich przyjaciół oraz za wszystko inne, w co mocno wierzy.

Mocne wzgórki Marsa są konieczne, aby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek konkurencyjnej dziedzinie, takiej jak sport. Dzieje się tak, ponieważ wzgórek ten daje osobie wystarczająco dużo energii, zdecydowania,   agresywności, wytrwałości oraz silnego pragnienia, aby wygrać.

Przestrzeń na środku dłoni pomiędzy tymi dwoma wzgórkami nosi nazwę równiny Marsa. Podobnie jak wzgórki, ona także powinna być twarda w dotyku. Aby dobrze to sprawdzić, połóż swoje palce na grzbiecie ręki osoby, a w tym samym czasie naciskaj kciukiem po drugiej stronie.

Zobacz także: Znaczenie pagórków na dłoniach

Gdy równina Marsa jest twarda, wszystkie linie przecinające ją (przeznaczenia, głowy i serca) można wykorzystać w najwyższym stopniu. Jeżeli równina Marsa okaże się słaba lub gąbczasta, inni będą mogli łatwo wpływać na taką osobę, a ona popełni poważne błędy przy wyborze przyjaciół. U wielu nastolatków owa równina Marsa jest wątła, ale na szczęście zazwyczaj staje się twardsza, w miarę jak osoby te dojrzewają.

Artykuł jest fragmentem książki Richarda Webstera "Czytanie z dłoni dla początkujących", wyd. Studio Astropsychologii.