Wzgórek Merkurego – czytanie z dłoni

Kształt wzgórka Merkurego określa charakter człowieka. Dowiedz się prawdy o sobie czytając ze swojej dłoni. Podpowiadamy, jak to zrobić.

wzgórek Merkurego

fot. Fotolia

Wzgórek Merkurego (D) jest usytuowany w podstawie małego palca. Odnosi się do jasnego myślenia oraz autoekspresji.

Dobrze rozwinięty wzgórek Merkurego

Ludzie, u których wzgórek Merkurego jest dobrze rozwinięty, interesują się światem wokół nich. Lubią też rywalizację i mentalne wyzwania. Są uczuciowi i zabawni. Dobrze się z nimi współpracuje. Sprawdzają się jako dobrzy partnerzy, rodzice oraz przyjaciele. Zazwyczaj nieźle sobie radzą w interesach, ponieważ są przenikliwi i potrafią dobrze ocenić czyjś charakter. Wszystko to jeszcze się uwydatnia, jeśli mały palec również jest długi.

Zobacz także: Jaka jest historia chiromancji?

Gdy zarówno wzgórek Apolla, jak i Merkurego, będą dobrze rozwinięte, osoba ta wyróżni się sporym potencjałem jako mówca publiczny i będzie się interesowała debatowaniem oraz oratorstwem.

Słabo rozwinięty wzgórek Merkurego

Jeśli wzgórek Merkurego nie będzie zbytnio rozwinięty, osoba najprawdopodobniej okaże się nieszczera, kłamliwa oraz pełna wielkich, acz niepraktycznych projektów. Człowiek ów najpewniej doświadczy problemów z komunikacją wewnątrz swoich związków.

Przesunięty wzgórek Merkurego

Wzgórek ten często przesunięty jest w stronę wzgórka Apolla. Daje to osobie pogodne, pozytywne, beztroskie podejście do życia. Ta postawa, aby nie traktować niczego poważnie, czasami może działać na niekorzyść danej osoby. Gdy wzgórek ów będzie przemieszczony w kierunku ręki, osoba ta, w obliczu niebezpieczeństwa, wykaże się zdumiewającą odwagą.

Zobacz także: Co należy wiedzieć o badaniu linii na dłoniach?

Połączone wzgórki Merkurego i Apolla

Niekiedy wzgórki Apolla oraz Merkurego sprawiają wrażenie, jakby tworzyły jeden wielki, pojedynczy wzgórek. Ludzie z takim tworem na swoich rękach są niezwykle twórczymi ludźmi „idei”. Świetnie dają sobie radę na każdym polu, które wymaga kreatywności oraz komunikacji, ale zwykle potrzebują nieznacznego ukierunkowania oraz kilku wskazówek od innych, aby uniknąć rozpraszania własnych pokładów energii na różne strony.

Artykuł jest fragmentem książki Richarda Webstera "Czytanie z dłoni dla początkujących", wyd. Studio Astropsychologii.