Wzgórek Księżyca – czytanie z dłoni

Wzgórek Księżyca – czytanie z dłoni

Wzgórki na dłoniach odkrywają naszą osobowość i zainteresowania. Chcesz wiedzieć co oznaczają i jak czytać z dłoni?
Wzgórek Księżyca – czytanie z dłoni

Wzgórek Księżyca wrażliwość, emocje, podświadomy, twórczość, wyobraźnia, intuicja oraz podróż.

Wzgórek Księżyca (H) usytuowany jest w poprzek dłoni od kciuka, w podstawie ręki po stronie małego palca. Odnosi się on do natury emocjonalnej człowieka. Kieruje także jego wyobraźnią i twórczością. Co więcej, wiąże się z mistycyzmem, duchowością oraz intuicją.

Zobacz także: Jak chiromancja nazywa typy dłoni?

Podobnie jak w przypadku innych wzgórków, ten również powinien być twardy w dotyku oraz mieć wyraźny wierzchołek. Jest to forma linii papilarnej, podobnej do odcisków palców. Symbolizuje silną, twórczą wyobraźnię. Jeśli jednak wzgórek ten okaże się głównym znajdującym się na ręce, osoba będzie się skłaniała ku fantazjowaniu. Będzie jej też brakowało niezbędnego bodźca oraz wytrwałości do zrealizowania swoich marzeń. Jeśli będzie to dominujący wzgórek na ręce mężczyzny, najprawdopodobniej okaże on się zniewieściały, jeśli na ręce kobiety, ona najpewniej będzie frywolna, roztrzepana oraz płytka.

Jeśli wzgórek Księżyca będzie wysoki, osoba wykaże silne zainteresowanie podróżowaniem.

Gdy okaże się niedostatecznie rozwinięty, osoba będzie zajmowała się jedynie rzeczywistymi faktami i nie okaże zainteresowania fantazją czy wyobraźnią.

Zobacz także: Typy dłoni

Artykuł jest fragmentem książki Richarda Webstera "Czytanie z dłoni dla początkujących", wyd. Studio Astropsychologii.