Jak chiromancja nazywa typy dłoni?

Jak chiromancja nazywa typy dłoni?

Dłoń jest podstawowym obszarem badań dla chiromanty. Jej kształt wnosi bardzo wiele do obrazu charakterologicznego człowieka. Poznaj razem z nami typy dłoni, jakie wyróżnia ta nauka.
/ 02.04.2011 14:29
Jak chiromancja nazywa typy dłoni?

Dłoń podstawowa

Dłoń ta jest gruba i twarda, najczęściej chropowata w dotyku. Palce zaś są krótkie i mięsiste. Osoby, które mają takie dłonie charakteryzują się praktycznym podejściem do życia, twardo stąpają po ziemi. Zatrzymują wzrok na rzeczach znajdujących się wokół nich. Nie patrzą dalej, wierzą w to, co zobaczą i w to, co usłyszą. Są to ludzie, którzy mają skłonności do nałogów. Jest to spowodowane tym, że zderzenie z rzeczywistością może okazać się dla nich czasami nie do przejścia.

Dłoń inteligentna

Dłoń ta jest średnia, zaś palce są stożkowate. Posiadają ją osoby charakteryzujące się wyjątkowo wrażliwym charakterem, niezwykle empatyczne i nastawione prospołecznie. Osoby te często mają naturę depresyjną, nie potrafią sobie poradzić ze złem, który jest na tym świecie, załamują się, zamykają w sobie.

Zobacz także: Wróżby - wierzyć czy nie?

Dłoń psychiczna

To długie palce o stożkowatych paznokciach. Bardzo rzadko spotyka się ludzi, którzy mieliby takie dłonie. Zwykle posiadają je osoby o charakterze fanatycznym, obsesyjnie skupione na jakiejś rzeczy. Ludzie ci są niezwykle namiętni i zmysłowi w miłości, ale trudno jest nad nimi zapanować. Są niestabilni emocjonalnie, często się załamują. Izolują się, zwłaszcza gdy skupiają się na jakiejś rzeczy, którą sobie upatrzą. Trudno jest wówczas ich oderwać od tego, wyrwać z tej skorupy.

Dłoń mieszana

Ta dłoń nie ma jednolitego kształtu, to połączenie różnych typów. Osoba, która posiada takie dłonie, także jest zlepkiem wielu osób. Nie ma ona jednej wyznaczonej ścieżki, miota się pomiędzy wieloma celami i marzeniami, nie wiedząc tak naprawdę, które z nich są naprawdę jej i tylko jej. Jest to człowiek, który nie umie przystosować się do zmian, który woli stagnację i jednolitość, bo nie wie, czego tak naprawdę pragnie od życia. Płynie z nurtem rzeki, ale to wcale nie oznacza, że jest z tego stanu zadowolona.

Dłoń łopatkowata

Ten rodzaj dłoni jest niezwykle duży i szeroki, to dłoń mocna. Posiadają ja osoby o bardzo silnej psychice. Ludzie nastawieni w życiu na sukces, na spełnianie swoich celów i marzeń. Są to osoby, na których można polegać w najważniejszych rzeczach i kwestiach. Są to zdobywcy i zwycięzcy. Jednak także równie często samotnicy, bez rodziny i przyjaciół. Samotne statki, które czasami za późno zaczynają szukać portu.

Zobacz także: Czym powinien kierować się tarocista?

Dłoń kwadratowa

Dłoń ta jest mała, ma krótkie i pulchne palce. Ludzie, którzy mają takie dłonie są pracowici i niezwykle ambitni. Są to osoby sumienne, na których zawsze można polegać. Osoby zaufane, którym bez przeszkód można powierzyć najskrytszą tajemnicę. Prawdziwi przyjaciele.