Jeśli masz dosyć comiesięcznych debetów na koncie i marzysz o powiększającej się ilości banknotów w Twoim portfelu, przeczytaj artykuły

Szkoła tarota: Lekcja XI - Interpretacja Dużych Atu: Gwiazda i Wieża

Podstawowe cechy karty Gwiazda to rozwój duchowy, nadzieja, wiara, wyzdrowienie oraz możliwość zajścia w ciążę. Natomiast Wieża oznacza problemy uczuciowe, stratę, poważną chorobę, ale również siłę i nie poddawanie się losowi.
/ 28.12.2011 11:27
Jeśli masz dosyć comiesięcznych debetów na koncie i marzysz o powiększającej się ilości banknotów w Twoim portfelu, przeczytaj artykuły

16) GWIAZDA 

Karta Gwiazda będąc jedną z bardzo pozytywnych kart tarota, przypomina nam o nadziei i inspiracji. Przedstawia nagą kobietę przy sadzawce czy źródle. Kobieta trzyma dwa dzbany, z jednego opróżnia wodę wylewając na ziemię czy rośliny a zawartość drugiego wlewa do sadzawki. Tłem najczęściej jest rozgwieżdżone niebo i rośliny. Woda wylewana z dzbanka symbolizuje powrót do źródeł - odzyskanie czegoś. Nagość kobiety odzwierciedla prawdę a bardzo często nagą prawdę.

Zobacz także: Szkoła tarota: Lekcja III - Interpretacja Dużych Atu: Głupiec, Kuglarz

Gwiazda zabezpiecza przyszłość i skupia siły, by poszerzać naszą wiedzę i rozwijać emocjonalnie i duchowo. Zawsze młoda duchem, czuje się zrealizowana i wolna. Akceptuje własną osobowość, wygląd zewnętrzny, seksualność.

Gwiazda a sfery życia

Uczucia/partnerstwo/rodzina: oznacza spotkanie właściwego partnera życiowego, pełną zrozumienia i ciepła miłość. Możliwość nowego życia czy też poczęcia. Przedstawia nam osobę łagodną i optymistycznie nastawioną do życia i ludzi. Usposobienie i pogoda ducha potrafi łagodzić spory i nieporozumienia. Ludzie bardzo dobrze czują się w towarzystwie osób pod patronatem Gwiazdy. Karta ta zawsze oznacza nadzieję i symbolizuje zmiany na lepsze.

W pozycji odwróconej może być niepowodzenie, brak motywacji, życiowy impas. W uczuciach oznacza niespełnioną miłość, zaślepienie i brak wiary w siebie.

Stan psychiczny/ obraz psychologiczny:subtelność, czułość i dobroć. Zycie troszeczkę oderwane od rzeczywistości i w ułudzie. Wrażliwość na potrzeby innych i krzywdę oraz wiara w dobroć drugiego człowieka.
W pozycji odwróconej osoba bezsilna wobec rzeczywistości, znerwicowana i trafiająca na niewłaściwych partnerów.

Nauka/kariera: świeże pomysły i twórczość. Osoba pełna zapału i otwarta na nowe pomysły i możliwości. Intelektualista z duszą artysty i marzyciela.
Karta odwrócona oznacza zawężone możliwości intelektualne,niewykorzystanie tego co daje Los.

Praca/pieniądze: dobre inwestowanie i możliwość sukcesu zawodowego. Osoba wierząca,ze dając może oczekiwać rewanżu od Losu i ma przeważnie wynagradzaną swoją dobroć i humanitarność.
W pozycji odwróconej niezadowolenie,pesymizm, stracona możliwość na awans.

Zdrowie fizyczne: jest kartą ochronną, oznacza wyzdrowienie nawet z beznadziejnych przypadków, powrót do zdrowia, energie oraz witalność. Odwrócona oznacza pogorszenie stanu obecnego.

Kombinacje z innymi kartami: Gwiazda jest kartą ochronną, niweluje złe działanie kart sąsiednich.

Polecamy: Świat tarota

Podstawowe cechy karty Wieża to problemy uczuciowe, strata, poważna choroba, rozpacz po stracie kogoś lub czegoś. Oznacza też siłę i nie poddawanie się przeciwnościom Losu.

17) Wieża

Karta przedstawia wysoka wieże, która się rozpada trafiona piorunem i ukazuje spadające postaci ludzkie. Jedna z gorszych i fatalistycznych kart tarota obok Śmierci, Wisielca, Diabła. Karta przypomina nam, że życie nie jest samo słodyczą, mówi o przeciwnościach Losu, stratach, wyborach i rozpaczy oraz nieradzeniu sobie z trudami codzienności.

Zobacz także: Szkoła tarota: Lekcja I - Co warto wiedzieć o kartach tarota?

Karta często symbolizuje biblijną wieże Babel i chaos oraz zamęt związany z nieprzestrzeganiem praw boskich! Mogą runąć również układy i powiązania,które wydawały się nie do ruszenia. Symbolizuje fałszywe systemu duchowe. Uczy nas pokory i przypomina, ze nie na wszystko mamy wpływ oraz wszystkiemu możemy zapobiec. W przenośni oznacza, ze jeżeli coś chyli się ku upadkowi to trzeba jak najszybciej opuścić to miejsce.

Zawsze można mając do wyboru życie i przywiązanie do materialnych rzeczy zostawić wszystko i zaczynać wszystko od nowa.

Wieża a sfery życia:

Uczucia/partnerstwo/rodzina: oznacza osobę upartą, działającą na oślep, nie przyjmująca rozsądnych argumentów. oznacza wstrząs i rozsypanie się dotychczasowej stabilizacji. Mówi o trudnych chwilach i w zasadzie dokonuje za nas wyboru. Daje jednak nadzieję na podniesienie się z ruin i zaczynanie nowego życia. Każdy kryzys, nawet jeśli wychodzimy z niego pokiereszowani, niesie ze sobą szansę na rozwój i wzrastanie.

W pozycji odwróconej oznacza beznadziejną sytuacje, stratę oraz beznadziejność.

Stan psychiczny/obraz psychologiczny: Karta ta obrazuje człowieka rozwiniętego duchowo, którego nieszczęścia nie łamią, lecz go wzmacniają.Jak biblijny Hiob kolejny raz się podnosi i nie zraża niepowodzeniami i przeciwnościami.

Odwrócona Wieża oznacza mnóstwo barier i przeszkód, które istnieją jedynie w twojej psychice.Pokazuje też jak na własne życzenie można się unieszczęśliwić.

Intelektualizm/nauka/kariera: mówi o osobie porywczej i nie zawsze kierującej się logiką i zdrowym rozsądkiem a bardziej impulsem. Ludzi pod patronatem wieży cechuje pesymizm i dostrzeganie gorszych cech życia. Muszą mieć kogoś kto utwierdza w przekonaniu słusznej drogi i kierunku.

Praca/pieniądze: Wieża ukazuje niekoniecznie trafione inwestycje, chaos w gospodarowaniu dobrami materialnymi, długi.

Zdrowie fizyczne: oznacza dobre zdrowie ale słabszą psychikę.

Kombinacje z innymi kartami: przeważnie sygnalizuje trudności i obrót spraw zupełnie nie po naszej myśli.

Polecamy: Szkoła tarota: Lekcja VII - Interpretacja Dużych Atu: Sprawiedliwość i Pustelnik

www.okulta.com.pl

www.okulta.pl