Podstawy i ogólne zasady wróżenia z kart klasycznych

Podstawy i ogólne zasady wróżenia z kart klasycznych
Jak wróżyć z kart? Wybieramy talię kart składającą się z 32 kart od Asów do siódemek. Po wybraniu odpowiedniej talii przygotowujemy miejsce przeznaczone do wróżenia.
Podstawy i ogólne zasady wróżenia z kart klasycznych

Dobrze, gdy jest to stół okrągły, na którym stawiamy świece – najlepiej w kolorze czerwonym, ponieważ jest to kolor ochronny. Dodatkowym rekwizytem może być szklana kula, najlepiej kryształowa, która oddziaływuje na naszą podświadomość niewidzialną energią.

Po każdym zakończonym seansie oczyszczamy kulę w wodzie z solą, co służy pozbyciu się negatywnej energii, którą nabywamy podczas stawiania kabały. Również przed i po wróżeniu oczyszczamy karty – trzymając talię w ręce 10 cm nad świecą, wykonujemy półkolisty ruch w prawą stronę według ruchu wskazówek zegara nad płomieniem. Do wróżenia wybieramy dni, w których czujemy się dobrze zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Nie mają tutaj znaczenia poszczególne dni tygodnia ani godziny, w których wróżymy. Dla dobrego samopoczucia możemy włączyć po cichu nastrojową muzykę i chwilę pomedytować.

Zobacz także: Amulety i talizmany

Następnie przechodzimy do wyboru z talii osoby personifikującej, dla kobiety jest to zawsze bez względu na wiek i kolor włosów DAMA KIER, dla mężczyzny – KRÓL KIER. Należy zapamiętać, że w tym systemie wróżebnym jest tylko 10 kart, które nabierają znaczenia w pozycji odwróconej. Są to karty takie, jak:

AS kier, AS trefl, AS pik
9 kier, 9 trefl, 9 pik
7 kier, 7 karo, 7 trefl, 7 pik

Pozostałe karty odczytujemy w pozycji prostej. Przechodzimy teraz do mieszania kart. Robimy to według ruchu wskazówek zegara, jeżeli pytamy się o czas przyszły. Jeśli pytamy o czas przeszły, to mieszamy karty odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Pamiętajmy o tym, że czynność tę wykonujemy dwoma rękoma. Następnie składamy karty i tasujemy je. Tasujemy powoli, co jakiś czas wkładając mniejszą część kart pomiędzy inne karty. Sami ustalamy długość tasowania. Zazwyczaj karty same dają nam znak, iż już wystarczy, gdy mniejszej części nie możemy wcisnąć pomiędzy inne karty. Talię kładziemy na stół. 

Zobacz także: Jak wróżyć z liczb

Jeżeli wróżymy sobie, to przekładamy karty na trzy kupki; jeżeli pytamy się o osobę obcą, o której chcemy się czegoś dowiedzieć, czynność tę wykonujemy, przekładając karty od siebie na trzy kupki. Natomiast jeżeli wróżymy innej osobie, dajemy jej do przełożenia karty na trzy kupki do siebie. Pamiętajmy o tym, że karty zawsze przekładamy i wyciągamy lewą ręką. Ważnym elementem jest, aby nasza pozycja wróżenia (tam, gdzie siedzimy) była zwrócona twarzą w stronę północną.

Północ oznacza w tym przypadku magię i jest bardzo dobrym komunikatorem pomiędzy naszą podświadomością a nadświadomością (tzw. szósty zmysł).

Tomasz Weinert, fragment książki: Poznaj swoją przyszłość, Wydawnictwo KOS

Redakcja poleca

REKLAMA