Jakie wróżby na noc Kupały?

Noc Kupały to noc magiczna, sprawdź sama.
Słowianie wierzyli, że noc Kupały jest pełna magii. Wówczas to młodzi i starzy gromadzili się wieczorem wokół wielkiego ogniska, które paliło się przez całą noc. Ty też możesz uczynić ten dzień magicznym. Przetestuj kilka wróżb świętojańskich.
/ 28.04.2011 19:56
Noc Kupały to noc magiczna, sprawdź sama.

Za chwilę przedstawimy Ci kilka najbardziej znanych wróżby świętojańskich. Możesz sama, ale najlepiej z przyjaciółmi odtworzyć święto Kupały. Nie tylko poczujecie pełnię magii, ale także wspaniale spędzicie wspólnie czas.

Wróżba małżeńska

Ta wróżba jest dozwolona tylko dla panien. Dzięki niej każda młoda kobieta dowie się, czy jej małżonek będzie jej wierny, czy też przedwcześnie ją opuści. Wystarczy, że do szklanego słoiczka włożycie dwie gałązki cząbru. Postawcie słoiczek obok swojego łóżka i pozostawcie go tam na całą noc. Rano sprawdźcie, co się z nim stało. Jeśli gałązki uschły – to biedna jesteś, Twój miły odejdzie; jeżeli zaś – są żywe i piękne, możesz się cieszyć już na samą myśl o swym małżeństwie.

Zobacz także: Kwiatowe wróżby

Wróżba wiankowa

Każda panna powinna upleść wianek, najlepiej z mleczów albo innych kwiatów polnych. Następnie każda z Was niech rzuci wianek na wodę, a dokładniej do rzeki. Panowie, którzy powinni stać po drugiej stronie rzeczki, będą je łapać.

Ta, której wianek jak pierwszy zostanie wyłowiony, najrychlej wyjdzie za mąż. Jeśli zaś wianek w ogóle nie dotrze do rąk kawalera, przyszłość tej panny jest nieznane, ale nie przesądzona.

Wróżba szczypiorkowa

Panna powinna przygotować doniczki ze szczypiorkiem oraz kokardki z imionami męskimi. Na każdym szczypiorku zawieś kokardkę, a doniczkę odstaw na osiem dni. Po tym czasie sprawdź, który szczypior wyrósł najbardziej. Odczytaj imię. Tak będzie nazywał się Twój luby.

Zobacz także: Wiosenne wróżby miłosne

Redakcja poleca

REKLAMA