Chiromancja – kształt palców

Chiromancja – kształt palców

Nie tylko linie na dłoni liczą się w chiromancji. Także kształt poszczególnych palców może być wskazówką na temat naszego losu i określać naszą osobowość.
/ 15.07.2009 13:45
Chiromancja – kształt palców

Najważniejszym i najbardziej znaczącym palcem według chiromantów jest kciuk. U każdego człowieka jest on bowiem absolutnie niepowtarzalny. Niektórzy umieją go fantazyjnie wyginać w kierunku przedramienia, inni, może mniej rozgimnastykowani, ale za to bardziej władczy, podnoszą go i opuszczają, decydując o czyimś losie. To kciuk jest palcem, który łapczywie ssiemy jeszcze zanim przyjdziemy na świat. Chiromancja określa go jako źródło informacji o słabej lub silnej woli człowieka.

Wygląd kciuka

Nisko osadzony kciuk, zwłaszcza połączony z masywnym wyglądem całej dłoni i pozostałych palców, może według chiromantów świadczyć o prymacie siły fizycznej nad intelektualną, a w niektórych przypadkach nawet o agresywności, choć zazwyczaj werbalnej. Kciuk osadzony wysoko charakteryzuje osoby obdarzone silną wolą i ambicją, a im dłuższy jest kciuk, tym większy upór cechuje jego posiadacza.

Mały kciuk oznacza niezdecydowanie i sentymentalizm, a także poświęcenie w miłości, duży – niezależność i introwertyzm. Zwężający się koniec palca wskazuje na dobrą intuicję. Smukły i elastyczny kciuk może sugerować rozrzutność, a sztywny – przywiązanie do zasad.

Pozostałe palce

Wygląd pozostałych palców także ma znaczenie. Palec wskazujący nazywa się palcem Jowisza, środkowy – Saturna, serdecznym opiekuje się Słońce, a mały to palec Merkurego. Jeśli jeden z palców jest bardziej charakterystyczny od innych, może świadczyć o usposobieniu właściciela. Każda nieregularność jest znacząca – jeden palec osadzony niżej od innych symbolizuje komplikację losu. Szeroka dłoń z palcami o różnych kształtach to znak niestabilności emocjonalnej. Krótkie palce charakteryzują ludzi chciwych, słabych lub sarkastycznych, a długie – uzdolnionych artystycznie lub naukowo. Płaskie palce posiadają osoby zaradne, o pragmatycznym stosunku do rzeczywistości. Szpiczaste, nieco demoniczne końcówki oznaczają predyspozycje do zajmowania się sprawami ducha lub psychiki, a w każdym razie – czymś niezwykłym.

Wyciągnij przed siebie rękę, którą piszesz i sprawdź, co oznacza kształt palców:

Palec Jowisza (wskazujący)

Lekko skrzywiony lub nisko osadzony oznacza niezdarność. Długi – potrzebę dominacji i zdolność do przewodzenia innym. Dłuższy niż inne palce – wyjątkową osobowość połączoną z niezdolnością do kompromisów.

Palec Saturna (środkowy)

Długi palec Saturna charakteryzuje samotników, a im dłuższy, tym bardziej pesymistyczne i mroczne usposobienie cechuje właściciela. Skrzywiony lub ze znakami szczególnymi wskazuje na histeryczne, obciążone fobiami usposobienie. Krótki oznacza człowieka beztroskiego i niegodnego zaufania.

Palec Słońca (serdeczny)

Długi, słoneczny palec odpowiada za poczucie estetyki i własnej wartości. Im dłuższy, tym większe ryzyko uzależnień, skłonności do hazardu i tworzenia toksycznych związków emocjonalnych. Krótki palec serdeczny oznacza konformizm i małe wymagania wobec siebie i świata. Przekrzywiony wróży konflikty z innymi.

Palec Merkurego (mały)

Długi palec Merkurego jest znakiem smykałki do interesów a krótki – przenikliwości. Delikatnie przegięty może symbolizować skomplikowane związki uczuciowe, zwłaszcza w połączeniu z drugą linią serca.