Tarocista powinien poważnie podchodzić do swojego daru.

Czym powinien kierować się tarocista?

Tarot jest sztuką wróżenia oraz przepowiadania na podstawie specjalnych kart. Osoba parająca się tym zawodem powinna nie tylko mieć odpowiedni dar i umiejętności, ale także tzw. etykę zawodu.
/ 01.04.2011 06:43
Tarocista powinien poważnie podchodzić do swojego daru.

Tarot w oczach wielu ludzi jest w stanie faktycznie zdradzić nam tajemnicę przyszłości, sekret o nas samych albo ludziach z naszego otoczenia. Wierzymy, że osoba, do której zgłaszamy się po radę, traktuje nas poważnie i z szacunkiem, że swój zawód postrzega jako misję, a nie jako sposób łatwego i szybkiego zarobienia dużych pieniędzy. Historia zna niestety wielu tarocistów -oszustów, którzy nabierali naiwnych na swoje wróżby, które tak naprawdę były całkowicie wyssane z palca. A przecież są to rzeczy, z których nie powinno się żartować, gdyż dotyczą życia prawdziwych osób.

Zobacz także: Jak jest zbudowany tarot?

Po czym można poznać profesjonalistę…

Tarocista, który poważnie podchodzi do swojego zawodu, a swój dar traktuje jako pewnego rodzaju misję, a nie wyłącznie jako sposób na zarobek tzw. „łatwej kasy”, będzie kierował się następującymi zasadami:

• Z góry ustali honorarium za konsultację. Opłata za konsultację powinna zostać ustalona pomiędzy tarocistą a klientem jeszcze przed rozpoczęciem rozkładania kart. Osoba, która zgłasza się do znawcy kart powinna zostać poinformowana o stawkach, jakie proponuje tarocista.

• Opłata za konsultację nie jest obliczana za godzinę. Jeżeli tarocista, do którego zgłosisz się z prośbą o radę, na wstępie poinformuje Cię, że cena konsultacji jest liczona od godziny, możesz być pewny, że trafiłeś na zwykłego oszusta. Prawdziwy tarocista podaje cenę od konsultacji – gdyż w tym zawodzie przepowiednia, czytanie kart nie może podlegać kategorii czasowej; każda wróżba jest indywidualna, dlatego nie powinno się jej robić na czas, gdyż wówczas może być ona niedokładna.

• Tarocista jest zobowiązany do spisania i przekazania pełnej wróżby, jeśli klient sobie tego zażyczy. Ma on bowiem pełne prawo do tego, by skonsultować interpretację kart także z innym tarocistą.

• Dobry tarocista dobrze wie, które informacje powinien przekazać klientowi, a które powinien zachować dla siebie. Szczególnie dotyczy to negatywnych wróżb oraz przepowiedni, które wszak wcale nie muszą się spełnić. Podczas konsultacji wróżbita winien ocenić sytuację klienta, jego psychikę – w niektórych bowiem przypadkach powiadomienie o negatywnej wróżbie, może stać się przyczynkiem do samobójstwa albo innego niebezpiecznego czynu ze strony osoby, która zgłasza się po taką poradę.

Każdy tarocista powinien zdawać sobie sprawę z wagi czynionego przez siebie zawodu. Przepowiadanie czy też wróżenie z kart pociąga za sobą ogromne skutki, dlatego nie powinno się w żaden sposób z tego żartować. Dla wielu osób słowo tarocisty jest jedynym słusznym, wierzy mu on bowiem całkowicie. Na barkach wróżbity, jak widać, spoczywa ogromna odpowiedzialność, powinien on w pełni zdawać sobie z niej sprawę, by przez przypadek nie doprowadzić do nieszczęścia.