Czego nie dawać w prezencie?

Czy znasz już przeklętą listę zakazanych prezentów? Sprawdź ją przed następnym nietrafionym zakupem!
Magdalena Bury / 31.08.2018 09:47

Przesądy mówią, że podarowanie niektórych prezentów grozi nieszczęściem. Okazuje się więc, że najgorszym prezentem nie są skarpety czy zestaw żelu pod prysznic z dezodorantem. Zobacz, co grozi klątwą!

Buty

Okazuje się, że podarowanie komuś butów może skończyć się rozstaniem. Obdarowana osoba po prostu odejdzie!

Zegarek

Zegarek, który kupisz swojemu ukochanemu, odmierzy czas do rozstania. Klątwa nie zadziała tylko w jednym przypadku. Gdy partner odkupi go za symboliczną złotówkę!

Perły

Podarowanie pereł kobiecie sprowadzi na nią same nieszczęścia. Pamiętaj - „Dając perły, dajesz łzy!”.

Zwierzę

Przesąd mówi, że podarowane komuś zwierzę szybko zdechnie. Urok odwrócimy tylko, gdy odkupimy psa, kota bądź chomika za kilka groszy.

Krzyż

To jeden z najpopularniejszych prezentów otrzymywanych z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Jak się jednak okazuje, dając komuś krzyż - „stawiamy na nim krzyżyk” i wykreślamy z naszego życia.

Nóż

Twoja przyjaciółka przyszła na parapetówkę z pięknie zapakowanym nożem? Chociaż chciała dobrze, najprawdopodobniej nie wiedziała, że tym oto sposobem dokonała przecięcia waszej relacji. Kłótnia wisi w powietrzu!

Portfel

Kupujesz komuś portfel bądź portmonetkę? Wrzuć do niego kilka złotych! Portfel bez zawartości sprowadza biedę!

Świeczka

Podarowana w prezencie wypala znajomość. „Kiedy świeczka zgaśnie, relacja z ukochanym również się skończy” - mówi przepowiednia.

Zobacz też:30 ślubnych przesądów! Wierzycie w te zabobony?12 najbardziej absurdalnych przesądów, w które wierzymy