Czego według przesądów nie wolno dawać w prezencie? Oto lista zakazanych podarunków

Czy znasz już przeklętą listę zakazanych prezentów? Sprawdź ją przed następnym nietrafionym zakupem!
Magdalena Bury / 4 miesiące temu

Przesądy mówią, że podarowanie niektórych prezentów grozi nieszczęściem. Okazuje się więc, że najgorszym prezentem nie są skarpety czy zestaw żelu pod prysznic z dezodorantem. Zobacz, co grozi klątwą!

Buty

Okazuje się, że podarowanie komuś butów może skończyć się rozstaniem. Obdarowana osoba po prostu odejdzie!

Zegarek

Zegarek, który kupisz swojemu ukochanemu, odmierzy czas do rozstania. Klątwa nie zadziała tylko w jednym przypadku. Gdy partner odkupi go za symboliczną złotówkę!

Perły

Podarowanie pereł kobiecie sprowadzi na nią same nieszczęścia. Pamiętaj - „Dając perły, dajesz łzy!”.

Zwierzę

Przesąd mówi, że podarowane komuś zwierzę szybko zdechnie. Urok odwrócimy tylko, gdy odkupimy psa, kota bądź chomika za kilka groszy.

Krzyż

To jeden z najpopularniejszych prezentów otrzymywanych z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Jak się jednak okazuje, dając komuś krzyż - „stawiamy na nim krzyżyk” i wykreślamy z naszego życia.

Nóż

Twoja przyjaciółka przyszła na parapetówkę z pięknie zapakowanym nożem? Chociaż chciała dobrze, najprawdopodobniej nie wiedziała, że tym oto sposobem dokonała przecięcia waszej relacji. Kłótnia wisi w powietrzu!

Portfel

Kupujesz komuś portfel bądź portmonetkę? Wrzuć do niego kilka złotych! Portfel bez zawartości sprowadza biedę!

Świeczka

Podarowana w prezencie wypala znajomość. „Kiedy świeczka zgaśnie, relacja z ukochanym również się skończy” - mówi przepowiednia.

Zobacz też:30 ślubnych przesądów! Wierzycie w te zabobony?12 najbardziej absurdalnych przesądów, w które wierzymy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/miesiąc temu
@kundzia jak długo z nich korzystasz? @marczi też tak słyszałam, ja i tak mam blok na noże, ale nie zwróciłam uwagi na to szczerze mówiąc. i tak w końcu trzeba będzie naostrzyć i tak :p
/miesiąc temu
@Kundzia a czy to prawda że noże trzymane od tak w szafce szybciej się tępią ?
/miesiąc temu
@pamela też m się wydaje że to miły gest, no inie taki tani. Jeżeli wiemy co para młoda lubi gotować i jakie garnki by jej przypadły do gustu to dlaczegoby nie ;D? @kundzia a co to za noże dostałaś? Szukam pomysłu na prezent dla mamy stąd pytanie :)
POKAŻ KOMENTARZE (3)